Egygólos vereség a DEAC-tól

• 2019.09.15. 20:51
A Fehérvári Titánok egygólos vereséget szenvedtek a szezon első idegenbeli mérkőzésén.

DEAC
Hetényi (Gönczi) - Léránt, Vokla, Izaczky, Novotny, Sági, Filbrandt, Kiss, Daloga, Hári, Piatak, Mestyán, Sándor, Berta, Kozma, Kuleshov, Mazzag, Molnár, Salló
Gyenes (Szeles) - Balogh, Péter, Dézsi, Imre, McCutcheon, Campbell, Almási, Mihály, Kiss, Erdély, Nagy, Császár, Madácsi, Vas, Horváth, Buzás, Kovács, Vincze
Gólszerzők: Kiss, Filbrandt, Daloga ill. Campbell, Balogh
Kiállítások: 20 ill. 39 perc

Közepes tempóban indult a DEAC elleni találkozó, ahol Mitch Zion és Gianni Mangone játékára nem számíthatott Kiss Dávid. Egészen a 8. percig nem történt komolyabb esemény, ekkor Daloga kapott kisbüntetést gáncsolásért, előnyben jöhettek a Titánok, de a hazai védelem jól működött, így gól nem született. Már egyenlő létszámnál gyors oda-vissza játékot láthatott a Debreceni Jégcsarnok közönsége, majd nem sokkal később páros kiállítást ítéltek a játékvezetők, Léránt és Campbell ültek ki. A 16. percben Kovácsot látták szabálytalannak, fórban támadhatott a DEAC, ki is használták azt, Kiss Philip szerzett vezetést (1-0). A gól után Imre előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal azonban jól működtek a fehérvári hátrányos egységek, maradt az 1-0, így ezzel az eredménnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.
A középső játékrész elején Kiss kapott kisbüntetést, előnyben jöhetett a Debrecen, de jól védekeztek a vendégek, így gól nem született. A kiegészülés után nem sokkal Novotnyt ültették ki fogásért, majd másfél perccel később Daloga is csatlakozott hozzá, ám a felállás a hazaiaknak kedvezett, Clint Filbrandt lőtt Gyenes hálójába (2-0). Páros kiállítással folytatódott a találkozó, négy a négy ellen viszont leginkább a védekezésre fektették a hangsúlyt a felek. A 35. perc elején Voklának ítéltek kisbüntetést, de a fehérvári gárda ekkor sem tudott betalálni, majd nem sokkal később Lérántnak is ki kellett ülni, gól viszont nem született, a harmad végéig pedig egyik oldalon sem adódott komolyabb helyzet, tehát kétgólos hazai vezetéssel fordulhattak a felek a záró etapra.
A harmadik húsz perc elején Kovácsot látta szabálytalannak a Varjú-Pálkövi játékvezetőpáros, ám ahogy az előző játékrészben a Debrecen járt jobban hátrányban, ekkor a Titánoknak kedvezett a négy az öt elleni felállás, Colin Campbell csökkentette egyre a különbséget (2-1). Nem sokkal ezután Vas kapott öt percet és végleges fegyelmi büntetést fejre irányuló támadásért, ki is használta az előnyt az ellenfél, Martin Daloga talált be Gyenes kapujába (3-1). A játékrész felénél Mestyánnak kellett kiülni durva játékért, majd Léránt is csatlakozott csapattársához, a kettős előny pedig sikeres volt a Titánok számára, Campbell passzát Balogh Bence értékesítette (3-2). A gól után Császár előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal azonban jól működtek a vendégek hátrányos egységei, maradt a 3-2. Az utolsó percben Kiss Dávid kikérte idejét, ám a Titánoknak nem jött össze az egyenlítés, így a DEAC együttese megnyerte szezonbeli első mérkőzését.