Egy pontot szereztek Újpesten

• 2018.12.28. 20:47
A két együttes szezonbeli harmadik találkozója is a ráadásban dőlt el, a bónuszpontot pedig az UTE szerezte meg.
Újpesti TE
Duschek (Sila) - Benk, Brine, Csányi, Hebar, Huba, Kiss, Kocsis, Kovács A., Kovács S., Nagy, nemes, Pokorny, Sági, Sikorcin, Stefishen, Szaller, Szalma, Varga, Vincze
Gyenes (Horváth D.) Kiss P., Lewis, Mihály, Kiss R., Beukeboom, Mazzag, Bennett, Madácsi, Imre, Reiter, Péter, Császár, Hamvai, Sándor, Szabó, Kovács, Almási, Buzás, Vas
Gólszerzők: Csányi, Brine, Benk ill. Mihály, Kiss P.
Kiállítások: 4 ill. 26 perc

Újpesti támadásokkal indult a mérkőzés, melyen Láday Tamás betegség miatt nem lépett jégre. Nemes került először nagyobb helyzetbe, Gyenes viszont magabiztosan védett, majd Sági próbálkozott közelről, de kimaradt. Az első fehérvári támadásban Kiss Patrik és Mihály Ákos indultak, utóbbi pedig Duschek kapujába vágta a korongot (0-1). Gyenes bravúrjaira volt szükség a következő percekben, ám kapusunk a helyén volt. Péter szólózhatott a 7. percben, a kipattanóra Beukeboom csapott le, Duschek hárított, majd a másik oldalon Vincze egyenlíthetett volna, de nem örülhettek a hazaiak. Nyomás alá helyezte az ellenfél Gyenes ketrecét, először Kocsis, majd ismét Vincze előtt adódott lehetőség, az egyenlítő találatot végül Csányi Karol szerezte meg a 11. perc végén (1-1). Kiegyenlített játék jellemezte a gól utáni perceket, egyik csapat sem jutott nagyobb lehetőségig. A 16. percben Sikorcin kínálta meg távolról Gyenest, ezután Sági és Stefishen lövésénél is kapusunk bravúrjaira volt szükség. Továbbra sem szűnt a hazai nyomás, Benk, Sági és Stefishen is megszerezhette volna a vezetést, de a fehérvári védelem jól blokkolta a lövéseket. A harmad végéig csak kisebb helyzeteket tudott kialakítani mindkét alakulat, így döntetlennel mehettek az öltözőbe.
A második etap elején hátrányba került csapatunk Madácsi kiállítása után, azonban a négyfős speciális egységek jól végezték a dolgukat, a büntetés letelte előtt pedig a másik oldalon is szabálytalanságot ítéltek a játékvezetők, így fórban jöhetett a Fehérvár. Kiss Patrik lőtt távolról, ezt még hárítani tudta Duschek, 81-esünk következő kékvonalas bombájával szemben viszont már tehetetlen volt (1-2). Varga előtt adódott lehetőség egy távoli lövésre, Gyenes hárított, a harmad felénél pedig Vast látták szabálytalannak a bírók és 2+2 percre küldték ki a büntetőpadra magas bottal való játékért. Az UTE első komolyabb helyzete egy kapu előtti kavarodásban adódott az előny alatt, de sem Vincze, sem Kocsis nem tudták bekotorni a korongot. Jól működött a vendégek védelme a kiállítás letelte után is, maradt az egygólos fehérvári előny. Császár próbálkozott, majd Madácsi indulhatott, utóbbi többször is célba vette Duschek kapuját, a lila-fehér hálóőr azonban rendre védte a lövéseket. A 37. percben Bennett kapott 2+10-es büntetést sportszerűtlen magatartásért, így újra hazai létszámfölény következett. Bravúrosan védekeztek a fehérvári hátrányos sorok és Gyenes is rendre hárította a felé érkező lövéseket, az eredmény pedig a kiegészülés után sem változott, az utolsó harmadra maradt az 1-2.
Fehérvári kiállítással kezdődött a harmadik játékrész Lewis szabálytalansága miatt, majd a büntetés letelte előtt Beukeboom előtt is nyílt a büntetőpad ajtaja. A kettős fórban még nem, az öt a négy elleni játékban azonban már egyenlíteni tudott az Újpest, Vincze beadását David Brine értékesítette (2-2). Sebességet váltottak a csapatok, a 45. percben Császár lőtt közelről, majd a másik oldalon Varga szólózott, gól viszont nem született. Gyenes védett bravúrosan egy Vinczétől érkező közeli próbálkozást, Kiss Patrik és Lewis pedig Duscheket dolgoztatták meg. Hazai nyomással folytatódott a találkozó, amit az 51. percben egy Péter-Császár összjáték tört meg, utóbbi azonban nem tudta megszerezni a vezetést. Ezután Bennett került helyzetbe, Duschek hárított, a hazaiak pedig nem találták el Gyenes kapuját. Az oda-vissza játékot újabb fehérvári szabálytalanság törte meg az 56. percben, ismét Bennett ült ki gáncsolás miatt. Záporoztak a lövések a vendégek kapujára, Varga távolról, Sikorcin közelről tette rá, gólt azonban nem ütöttek a lilák. 2 perccel a harmad végét jelző dudaszó előtt előnybe kerültek a Titánok, egy szépen kijátszott akció után Kiss Patrik fejezhetett volna be, majd Madácsi közeli próbálkozását védte Duschek, betalálni nem sikerült, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás elején Beukeboom lőtt távolról, majd a következő hazai támadásban ismét Bennett kapott kisbüntetést. Ezt a hátrányt már nem tudta kivédekezni csapatunk, egy kapu előtti passzjáték után Benk András volt eredményes (3-2), így a Fehérvári Titánok egy pontot szereztek a Megyeri úton.