Egy pont Újpesten

• 2018.10.26. 20:45
A Fehérvári Titánok csapata egy szoros mérkőzésen végül hosszabbításban maradt alul az Újpest otthonában.
Újpesti TE
Sila (Ágoston) - Huba, nemes, Pokorny, Varga, Szalma, Kiss, Benk, Mansson, Sikorcin, Kovács S., Kovács A., Stefishen, Fekete, Szaller, Csányi, Hebar, Ropret, Kocsis
Gyenes (Szeles) Kiss P., Lewis, Mihály, Sándor, Beukeboom, Szita, Bennett, Madácsi, Vas, Reiter, Mazzag, Császár, Vizi, Kiss R., Szabó, Buzás, Balogh, Hamvai, Láday, Erdély
Gólszerzők: Nemes, Hebar, Stefishen (2), Kiss, Varga ill. Lewis (2), Madácsi, Kiss P., Császár
Kiállítások: 20 ill. 10 perc

Az első játékrész kezdetén csapatunkból Mazzag Dániel került büntetőpadra, de a fehérvári emberhátrányos egységek jól működtek, így maradt a 0-0. A következő percekben az Újpest folyamatosan veszélyeztette Gyenes kapuját, a nyomás pedig góllá is érett a 8. percben, Kiss Philip távoli lövésébe Nemes Benjámin ért bele (1-0). Ezután kiegyenlített játék jellemezte az etapot, a 13. percig nem adódott nagyobb helyzet, ekkor Szita Donát lőtt közelről Sila kapujára, a korong kifelé pattant a vasról, majd a vendégek első sora is támadásba lendült, a pakkot azonban nem sikerült bekotorni. Emberelőnybe került Kiss Dávid gárdája a 15. percben, a fórt viszont nem tudták kihasználni. A harmad további része oda-vissza játékkal folytatódott, de a védelem mindkét oldalon hibátlanul dolgozott, így a csapatok egygólos hazai előnnyel mehettek az öltözőbe.
A második etap kék-fehér emberelőnnyel indult, és meg is született az egyenlítő találat, amikor Mihály Ákos passzolt Jack Lewis elé, aki nem hibázott (1-1). Nem sokáig örülhettek a vendégek, a 26. percben Ropret beadását Andrej Hebar értékesítette (2-1). A 29. percben újra fehérvári létszámfölény következett, a bedobást követően egy Láday-Kiss Patrik összjáték után Lewis vágta Sila kapujába a korongot (2-2). Hazai kiállítás következett, tehát ismét öt a négy ellen folytatódott a játék, és a vezető találat is megszületett Madácsi Benedek lövéséből (2-3). Egyből jött a válasz újpesti oldalon, Benk passzolt Taylor Stefishen elé, aki Gyenes mamutjai között lőtt a hálóba (3-3). Nem sokkal az egyenlítés után kettős fórban támadhattak a Titánok, először Kiss Patrik lőtt távolról, majd Bennett próbálkozott, a végül a kanadai légiós fejezett be (3-4). A 39. percben Taylor Stefishen értékesítette Csányi beadását (4-4), ezután pedig Ládaynak kellett büntetőpadra ülnie, így egyenlő állással és hazai emberelőnnyel fordulhattak a csapatok a harmadik harmadra.
A harmadik játékrész hazai mezőnyfölénnyel indult, de hiába veszélyeztettek Szilassy Zoltán tanítványai, akik Lewis kiállítása után létszámfölénybe is kerültek, a vendégek védelmét nem tudták áttörni. Ezt követően egyik oldalon sem adódott nagyobb helyzet, végül az 54. percben öt a négy ellen támadhatott a kék-fehér gárda, ez pedig a vezető találatot is meghozta, Bennett passzát Császár Hunor értékesítette (4-5), ám rögtön jött az egalizáltak a lilák, hiszen néhány pillanattal később Kiss Philip lövése pattant be Gyenes mellett a kapuba (5-5). A harmad további része kiegyenlített játékkal telt, de gól nem esett, így hosszabbítás következett.

A ráadás első helyzete Beukeboom előtt adódott, bombáját hárította Sila, ezután Mihály és Kiss Patrik veszélyeztettek, majd egy kontrából indulva Varga Arnold állította be a végeredményt (6-5), így a Fehérvári Titánok egy ponttal távoztak a Megyeri útról.