Egy pont a Ferencváros ellen

• 2018.11.26. 22:11
Csapatunk, bár többször is vezetett a Ferencváros otthonában, végül büntetők után alulmaradt a tabellamásodik ellen.
FTC-Telekom
Pleszkán (Arany) - Hegyi, Hardi, Rantanen, Pozsá, Walls, Fitzgerald, Pavuk, Farkas, Perrier, Nagy, Roczanov, Tóth A., Karmeniemi, Switzer, Tóth R., Tóth G., Sarcia, Boros, Jászai, Rafaj
Kornakker (Szeles) - Kiss P., Lewis, Péter, Láday, Beukeboom, Mihály, Bennett, Madácsi, Szabó, Sándor, Mazzag, Császár, Hamvai, Vas, Kiss R., Dézsi, Almási, Buzás, Erdély
Gólszerzők: Walls (3), Perrier, Karmeniemi, Switzer (2), Hegyi ill. Mihály (2), Beukeboom, Buzás, Hamvai, Láday, Kiss P.
Kiállítások: 52 ill. 31 perc

Az első percben rögtön emberelőnybe került csapatunk a Ferencváros elleni találkozón, Nagy Gergő ült büntetőpadra egy bottal lökés után, de a budapesti emberhátrányos egységek jól működtek, így maradt a 0-0. Kiegyenlített játék jellemezte a harmad első részét, majd a 9. percben egy buli után Péter passzából Mihály Ákos szerezte meg a vezetést (0-1). Ezután a hazaiak kerültek mezőnyfölénybe, az egyenlítő gól pedig meg is született a 12. perc végén, a budapesti együttes legeredményesebb játékosa, Braden Walls járt túl Kornakker eszén (1-1). Az egyenlítés után nem sokkal jöhetett az újabb emberfór fehérvári oldalon, ezt pedig már sikerült kihasználni, Brock Beukeboom bombázott Pleszkán kapujába (1-2). Szinte azonnal érkezett a válasz hazai oldalon, ezúttal Marcus Perrier egyenlített (2-2). A találat után az első ferencvárosi emberelőny következett, Vas ült ki két percre a büntetőpadra magas bottal való játékért. A hátrányban jól működtek Kiss Dávid speciális egységei, maradt az egál. A játékrész utolsó percében ismét a kék-fehérek kerültek emberfórba, így a második etapra változatlan eredménnyel és öt a négy elleni játékkal fordulhattak a felek.
Az áthúzódó kiállítás miatt a kék-fehérek emberelőnyével indult a második játékrész, a fór ezúttal kihasználatlan maradt, a kiegészülés után viszont egy védelemről lepattanó korongra Buzás Arnold csapott le és vágta a hosszú felsőbe (2-3). Két perccel később Császár kapott kisbüntetést játékkésleltetés miatt, miután kilőtte a korongot a plexi fölött, de az emberhátrányos egységek jól működtek vendégoldalon, maradt az egygólos előny. Nagyobb helyzetek nélküli mezőnyjátékkal folytatódott a találkozó, majd a 30. percben ismét egyenlített a hazai gárda, Lauri Karmeniemi lövését Kornakker nem tudta hárítani (3-3). Rögtön jött a válasz fehérvári oldalon, Láday szerzett korongot, passzolt Hamvai Szilárdnak, aki Pleszkán mamutjai között talált a hálóba (3-4). A ferencvárosi vezetőedző kapott két percet sportszerűtlen magatartásért, így jöhetett az újabb fór, Láday pedig kicselezve a hazaiak védelmét a rövid felsőbe vágta a pakkot (3-5). Öt az öt ellen Kornakkert dolgoztatták meg a fővárosiak, de a hálóőr magabiztosan hárított. Verekedésekkel folytatódott a játékrész, aminek következtében hosszas bírói tanakodás után végül csapatunk került emberelőnybe, majd Tóth Adrián szabálytalansága után másfél percig kettős fórban támadhattak a Titánok, amit nem sikerült kihasználni, maradt a szimpla létszámfölény, melyből egy perc a harmadik játékrészre húzódott.
A záró húsz perc elején Nagy került helyzetbe hazai oldalon, Kornakker hárított, majd Lewis indult el a koronggal, adta be Kiss Patrik elé, aki a kékről bombázott Pleszkán kapujába (3-6). Azonnal jött a szépítés a Fraditól, Fitzgerald passzát Brett Switzer tette a léc alá (4-6). Ezután ismét csapatunk jöhetett előnyben, miután Tóth Richárd ütközte le Vast szabálytalanul, ám a Ferencváros korongot szerzett, a kapu mögül Switzer passzolt Hegyi Ádámnak, aki nem hibázott (5-6). A 46. percben ferencvárosi fór következett, Nagy Gergő és Braden Walls indulhattak kettő az egy ellen, utóbbi pedig megszerezte az egyenlítő találatot (6-6). Nyomás alá helyezte a kék-fehérek kapuját a Fradi, Kornakker bravúrjaira volt szükség, de maradt az egál. Az 56. percben Karmeniemi gáncsolt, így csapatunk újabb előnybe került, nem is váratott magára a vezető találat, egy Almási-Péter összjáték után utóbbi lőtt, a lövésbe pedig a kapu előtt Mihály Ákos ért bele jól (6-7). Ismét egyenlített a Ferencváros, Brett Switzerről pattant a korong Kornakker ketrecébe (7-7). 15 másodperccel a harmad végét jelző dudaszó előtt időt kértek a hazaiak, Kornakker hárított bravúrosan egy lövést, maradt a döntetlen, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban nagyobb helyzetek nélkül folyt a játék, mindkét oldalon akadtak próbálkozások, döntés azonban nem született, következett a büntetőpárbaj. A szétlövés a hazaiaknak kedvezett, az első körben eldőlt a bónuszpont sorsa, melyet Myles Fitzgerald lövésével szerzett meg a Ferencváros.