Nézőszám: 655
Miskolc / Miskolci Jégcsarnok
Kiss B. (Duschek) – Szirányi, Hyvarinen, Walker, Galanisz, Elgestal, Vojtkó, Kiss R., Galajda, Lövei, Mattyasovszky, Kayle, Illés, Farkas, Miskolczi, Ritó, Károly, Pecsét, Mihalik
Szeles (Gáspár) – Reiter, Mingazov, Dolinar, Farkas, Astrakhantsev, Molnár, Kóger, Nochta, Dudkin, Lundin, Grin, Nagy, Fekete, Ambrus Cs., Mayer, Alapi, Dézsi, Jábor, Szabó Cs., Rózsahegyi
Gólszerzők: Walker (2), Kiss R., Galanisz, Szirányi, Vojtkó ill. Ambrus Cs., Dudkin, Mayer
Kiállítások: 16 perc ill. 8 perc
Megfogyatkozott csapattal érkeztünk meg Miskolcra, mivel az ünnepek alatt sajnos egy betegséghullám söpört végig játékosainkon. A nagyjából hét hiányzó ellenére is jól kezdtük a mérkőzést, a 49. másodpercben Fekete jól tört be a harmadba, megállítani pedig csak szabálytalanul tudta Galajda. Sajnos a lehetőség kimaradt, volt két-három jó lövésünk és fel tudtunk állni az ellenfél harmadában, de gólt nem szereztünk. Jött is a hazai vezetés, a 4. percben egy kapu előtt eladott korongra Walker csapott le és pókhálózta ki a jobb felsőt. Nem sokkal később Jábort látták szabálytalannak a játékvezetők, az ezért megítélt emberelőnyt Kiss Roland váltotta gólra, máris 2:0 a Jegesmedvéknek. Pár perccel a harmad vége előtt Galanisz gyenge lövése pattant meg egy védőnk ütőjén és Szeles lábai között becsorgott a korong. Nagy előnyt szerzett a DVTK az első 20 percben.

A második játékrész sem kezdődött úgy, ahogyan azt szerettük volna. Nem egészen négy perc alatt újabb gólt szereztek a hazaiak. Walker visszapasszát Szirányi értékesítette, ezzel pedig már négygólos volt a hazai előny. A fiatalok a harmad közepén éledezni látszottak és agresszívebb taktikával szorították be többször is a Jegesmedvéket. Szabó Csaba büntetését szépen védekezte ki csapatunk, majd rögtön utána mi is emberelőnybe kerültük. Ambrus Csongor ismét hatalmas gólt lőtt, a nyolcadikat ebben a szezonban. Az előny után maradt a lendületünkből és egy másfél perces miskolci harmadban tartózkodás után Reiter lőtt egy óriási vasat, amivel még közelebb kerülhettünk volna a hazaiakhoz.

Sajnos nagyon hamar, két perccel a harmad kezdete után Vojtkó 5:1-re alakította az eredményt. A gól után hamar emberelőnybe kerültünk és bár ebből nem kerültünk közelebb, a büntetés lejárta után Dudkin megszerezte első gólját a Titánokban, ezzel újra három gólra visszahozva a csapatot. A DVTK kisbüntetést kapott, amiért többen voltak a pályán, mint szabadott volna. Az előnyt hosszan játszottuk, ennek végén Mayer Zsolt élete első Erste Liga gólját szerezte és máris 5:3 állt az eredményjelzőn. A Titánok vérszemet kaptak a góloktól és egyértelműen a hazaiak fölé kerekedtek. Éppen emiatt időt is kért a Jegesmedvék vezetőedzője, nyolc perccel a meccs vége előtt. Potyogtak a gólok, a mi találatunk után Walker korizta le Farkast és lőtte meg második gólját. A végén a kapust is lehoztuk, de vereség lett a vége. Le a kalappal a mutatott küzdelem előtt fiúk!

Arany Máté, megbízott vezetőedző: „Azt gondolom, kevesen nyernek úgy meccset, hogy csak a találkozó felét játszották le úgy, ahogyan tudják. A márkőzés második felében játszottunk úgy, ahogyan ez a csapat tud. A kezdés után indiszponált hokit játszottunk, nem mentek a passzok, nem azt a struktúrált jégkorongot játszottuk, amiben az idő múlásával egyre jobbak és jobbak lettünk. Ez a DVTK egy olyan csapat, amely ha hibázunk, ki is használja azokat. A meccs második felében a saját hokinkat kezdtük el játszani, egyre többet lett nálunk a korong, azzal pedig egyértelműen veszélyesebbek voltunk, mint anélkül. Megadta a csapat saját magának a lendületet és a lehetőségeket, megdolgoztunk a gólokért, amiket szereztünk. Nagy dicséret a Jegesmedvék kapusának. A mérkőzés második felében többször is előfordult, hogy annyira nyílt volt a meccs, hogy mindkét oldalra fordulhatott volna a végeredmény. Ma a Miskolc nyert, gratulálok nekik!”