Büntetők döntöttek a Brassó ellen

• 2017.10.30. 21:51
Két ponttal gazdagodott a Fehérvári Titánok a Brassó ellen, a győztes büntetőt a 18 éves Péter Andor értékesítette.

Németh, Kincses, Berger, Muzsik
Kornakker (Gyenes) - Vehmanen, Imre, Schoenmakers, Antilla, Aisworth - Reiter A., Szabó B., Szita, Szabó K., Reisz - Láday, Szaller, Péter A., Kiss P., Vizi - Takács, Madácsi, Péter B., Kiss Zs., Mazzag.
Tőke (Polc) - Filip, Sirokovs, Gliga, Mihály, Walls - Nagy, Stoflet, Bíró G., Macmillan, Wilgosh - Bors, Yemelyanenko, Bíró M., Molnár, Saluga - Mihály E., Péter Zs., Zabludovskyy, Zsók
Gólszerzők: Antilla, Szabó K., Péter A. ill. Mihály Á., Wilgosh
Kiállítások: 18 ill. 14

Mindössze 7 másodperc kellett a Fehérvári Titánoknak a gólszerzéshez a Brassó elleni mérkőzésen. A kezdő korongbedobás után Schoenmakers vitte fel a pakkot, a kipattanót pedig Joe Antilla értékesítette (1-0). A következő percek a mezőnyjáték jegyében teltek, bár mindkét együttes bent tudta tartani a korongot a saját támadó harmadában, lövésig nem jutottak. A 6. percben Mihály Árpád indult el a bal oldalon, az egyéni akciót pedig góllal fejezte be, a korong egy éles szögből leadott lövés után a vas és Kornakker között landolt a hálóban (1-1). Ainsworth kiállítása után előnybe kerültek a vendégek, Mihály Árpád bombája csak centikkel kerülte el a kaput, majd négy a négy ellen folytatódott a játék, miután Sirokovsot látták szabálytalannak a játékvezetők. A kiállítások alatt a Brassó egyszer, míg csapatunk az előnyben több alkalommal is próbálkozhatott, de maradt a döntetlen. A harmad közepén a Titánok birtokolták többet a korongot, majd előbb hazai és egy perccel később vendégrészről is egy-egy kiállítás következett, de egyik csapat sem tudott élni a lehetőséggel, a Titánok pedig Mihály Árpád kiállítása alatt sem találtak be. A harmad két Kornakker-védéssel és döntetlennel zárult.

Kiegyenlített küzdelemmel folytatódott a második harmad, az első percekben mindkét csapatnak adódott lehetősége a gólszerzésre, majd a Titánok támadhattak előnyben, de Tőke minden lövést hárított. Egyenlő létszámban előbb Mihály,  a másik oldalon pedig Takács szerezhetett volna vezetést csapatának, de a védelem mindkét helyzetben tisztázni tudott. A harmad közepén egy kijátszott akció végén Szabó Krisztián értékesítette Szaller kipattanóját (2-1), a középkezdés után pedig Molnár Zsombor próbálkozhatott közelről, de sem ebből az akcióból, sem pedig a Szabó Bence kiállítása utáni előnyből nem sikerült az egyenlítés a vendégeknek. 6 perccel a harmad vége előtt Ainsworth indulhatott szólóban, de Tőke ezúttal is a helyén volt. Előbb Bors, majd Nagy került a büntetőpadra, így majd másfél percnyi fehérvári kettős fór következett, melyben előbb Schoenmakers lövése után csengett a vas, majd Reiter próbálkozása után nem sikerült bekotorni a korongot a kapu előteréből. Kivédekezte a hátrány további részét a Brassó, a kiegészülés után pedig Imre lőtt kapuvasat, Ainsworth lövésére pedig odaért a vendégek hálóőre.

A záró játékrész elején alig másfél perc alatt egyenlíteni tudott a Martin Lacroix együttese, egy kipattanót Mason Wilgosh értékesített (2-2). Péter Zsolt kiállítása után újra előnybe került Kóger István együttese, majd Iiro Vehmanent látta szabálytalannak a Kincses-Németh bírópáros, de egyik csapat sem élt a lehetőséggel. Kiegyenlített küzdelmet láthatott a kilátogató 500 néző a harmad közepén, mindkét fél hajtott az újabb találatért, többször a vendégek veszélyeztettek, de Kornakker hárítani tudott. Nem változott a játék képe a továbbiakban sem, a Titánoknak kevés minőségi helyzetet sikerült kialakítani, míg a Brassó sorra tesztelte a fehérváriak fiatal kapusát. Fél perccel a harmad vége előtt Reisz-Szita-Szabó Krisztián volt a korong útja, de végül döntetlennel zárult a rendes játékidő.

A ráadásban a Vehmanen, Aisworth, Schoenmakers sor veszélyeztetett az első percben, majd Reiter és Antilla indulhatott kettő az egy ellen, Kornakker első védésére pedig a harmadik percig kellett várni, ekkor Mihály Árpád egyéni akciója után kellett hárítania csapatunk hálóőrének. Hiába alakított ki több helyzetet a fehérvári gárda a hátralévő időben, a döntés a büntetőkre maradt.

Miután az öt-öt lövés után hazai oldalon Antilla és Reisz, vendégoldalon pedig Walls és Molnár volt eredményes, az első hibáig folytatták a csapatok, végül a mérkőzést a mindössze 18 éves Péter Andor lövése döntötte el.