Bravúr az Újpest ellen

• 2017.09.22. 21:03
A Titánok szinte végig domináltak az Újpest ellen és végül 5-2-re győzték le a budapestieket az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.

2017.09.22 Péntek / 18:30
5:2
(2-0, 1-2, 2-0)
Nézőszám: 450
Újpesti TE
Wolf, Németh, Árkovics, Kedves
Kornakker (Szeles) - Antal, Vehmanen, Hamvai, Ainsworth, Schoenmakers - Szabó B., Reiter, Vizi, Részegh, Kiss - Láday, Imre, Péter, Antilla, Szita - Sándor, Mazzag, Balogh, Erdei, Prácser.
Újpesti TE
Ágoston (Sila) - Turbucz, Roczanov, Pichler-Balássy, Huba, Hegyi - Nemes, Becze, Dósa, Kiss R., Kiss D. - Sikorcin, Sági, Szalma, Varga, Nagy - Ropret, Benk, Cseter, Pokornyi, Schmál
Gólszerzők: Szita (2), Ainsworth, Schoenmakers, Sándor ill. Szalma, Dósa
Kiállítások: 4 ill. 12

A hazaiak számára bíztatóan kezdődött a mérkőzés. Az első percekben az újpesti harmadban folyt a játék, először Ainsworth, majd Antilla próbálta meglepni Ágostont, de nem jártak sikerrel. Ezt követően az újpestiek kezdték el járatni a játékszert, azonban a 7. percben Balogh szerzett korongot és passzolta Szita Donátnak, aki nem habozott és megszerezte a Titánok első gólját (1-0). A 12. percben Huba szabálytalanul akadályozott meg egy hazai támadást, így kétperces büntetést ítéltek neki a játékvezetők, de csapatunk nem tudta kihasználni az előnyt. A játékrész utolsó öt percében mindkét oldalon láthattunk szép támadásokat, de azokat egyik fél sem tudta befejezni, egészen az utolsó percig. 36 másodperccel a harmad vége előtt Vehmanen remek átadását követően Derek Schoenmakers lőtte ki a bal felsőt (2-0).

A fehérváriak ugyanúgy kezdték a második harmadot, ahogy az elsőt. A 23. percben Sándor Flórián szerzett meg egy lecsorgó korongot, majd középről talált az újpesti kapuba (3-0). Öt perccel később már a vendégek lendültek támadásba és ezúttal sikeresen be is fejezték akciójukat, Szalma Zsolt járt túl Kornakker eszén (3-1). A 30. percben Schmál szabálytalankodott, így újabb lehetőség nyílt a hazaiak előtt, a Titánok végig birtokolták a játékszert az előny alatt, de az Újpest remekül védekezett, így nem született gól a fór alatt. A 35. percben a hazaiak kapuja körül alakult ki nagy kavarodás és Kornakkernek kellett védenie. Két perccel később Becze akadályozott, így újra a fehérvári alakulat került előnybe. A hazai fór alatt az Újpest szerzett korongot, majd egy agresszív letámadás után Dósa szépített hátrányból (3-2). Még nem telt le Becze kiállítása, amikor Sikorcin is a büntetőpadra került magas bottal való játékért, így öt a három ellen támadhatott Kóger István gárdája. Schoenmakers többször is próbálkozott a kék vonalról, de nem tudta növelni a gólkülönbséget.

Az utolsó játékrészt emberelőnyben kezdték a hazaiak, majd alighogy kiegészült az Újpest, újabb kiállítás nehezítette a lila-fehérek dolgát, azonban ez a fór is kihasználatlanul maradt. Bár már nem volt előnyben csapatunk, továbbra is a hazaiak domináltak. Az 51. percben Ainsworth indult meg és bombázta a játékszert Ágoston kapujába (4-2). Egy perccel később a vendég alakulat előtt nyílt lehetőség, Antilla játszott magas bottal, amiért két percet ítélt neki a Wolf-Németh bírópáros. Az 55. percben Szita Donát járt túl Ágoston eszén, a bal sarokból a jobb felsőbe pöccintette a játékszert (5-2). Fél perccel a mérkőzés vége előtt még Sikorcint küldték ki a büntetőpadra, így már nem volt lehetősége az vendégeknek újabb támadás indítására, ezzel pedig a Titánok 5-2-re legyőzték az Újpestet.