Az utolsó harmad döntött

• 2018.01.30. 21:14
Egy eseménydús, gólokban gazdag mérkőzésen az utolsó harmad döntött, a Csíkszereda 8-5-re legyőzte a Titánokat.

Németh, Halassy, Árkovics, Pálkövi
Gyenes (Kornakker) - Imre, Vehmanen, Ainsworth, Schoenmakers, Antilla - Sándor F., Reiter, Részegh, Szita, Péter - Láday, Antal, Kiss P., Mazzag, Hamvai - Erdei, Balogh, Vizi, Varga, Kiss Zs
Onodi (Egyed) - Belov, Papp, Fodor, Taratukhin, Valchar - Farkas, Brnák, Rokaly Sz., Schastlivyy, Fabus - Gecse, Flinta, Antal Zs., Molnár, Bíró - Györfy, Salló, Rokaly N., Sándor, Antal N.
Gólszerzők: Schoenmakers (2), Ainsworth (2), Részegh ill. Fodor (4), Valchar (2), Schastlivy, Antal
Kiállítások: 10:37

A Titánok kezdték aktívabban a találkozót, Schoenmakers lövése jött ki Onodiról, Antilla próbált meg duplázni, de ezt is védte a csíkszeredai kapus. Az első kiállítást a vendégek kapták, Antal Norbert magasbotját szúrták ki a játékvezetők. Létszámfölényben jól járatták a korongot a fehérváriak, azonban veszélyes lövésig csak Szita jutott, aki Mazzagot kereste a játékszerrel, ami végül egy védő korcsolyájáról pattant a kapu irányába, Onodi azonban résen volt. Egyenlő létszámnál Schoenmakers próbálkozását bárddal, Ainsworthét pedig mamuttal tolta ki Onodi. A 9. percben egy szép akció végén Fodor Csanád vágta a felsőbe a pakkot, ezzel megszerezte a vezetést a Csíkszereda. (0-1) Flinta követett el szabálytalanságot Szitával szemben, így ismét a hazaiak kerültek előnybe. Még ki sem egészültek a csíkiek, amikor Láday is a büntetőpadra került, így négy a négy ellen folyt tovább a játék. Ez a felállás a Titánoknak kedvezett, egy Schoenmakers- Kelin Ainsworth akció végén utóbbi lövése került a hálóba. (1-1) A 17. percben Ainsworth tette középre a játékszert Derek Schoenmakersnek, aki Onodi lába között juttatta át a korongot a gólvonalon. A gólra egyből válaszolt a székely alakulat, Radim Valchar egyenlített. (2-2) A harmad végén még Taratukhin ziccerénél kellett hatalmasat védenie Gyenesnek.

Vendégkiállítással indult a második játékrész, Taratukhin testre ütésért kapott két percet. Antilla lövése vágódott le a blokkról, amit Derek Schoenmakers pöccintett a kapuba. (3-2) A korongbedobás után egyből egalizált a Csíkszereda, Petr Schastlivyy szerezte meg a székelyek harmadik találatát. (3-3) Ezt követően Rokaly Szilárd került a büntetőpadra palánkra lökésért, a hazaiak pedig éltek a lehetőséggel, Kelin Ainsworth indult meg, és helyezte a hosszú alsóba a korongot. (4-3) A 28. percben Fodor remekül találta meg a középen érkező Radim Valchart, akinek lövését nem tudta védeni Gyenes. (4-4) Eztuán Vehmanent látta szabálytalannak a Németh-Halassy bírópáros, de a csíkiek nem tudták kihasználni a fórt. Éppen kiegészültek a Titánok, amikor Ainsworthnek is két percet ítéltek, de csapatunk emberhátrányos védekezése ismét jól működött. Ezután újabb kiállítás szakította meg a játékot, ezúttal Taratukhinnak kellett kiülnie, de sem ebből, sem Antal Zsombor kiállításából nem született gól.

A harmadik etap elején a Csíkszereda lépett fel aktívabban, Gyenesnek kellett bravúrokat bemutatnia. Fodor lövésébe Antal Zsombor tette bele az ütőjét, ezt már nem tudta hárítani a fehérvári hálóőr. (4-5) Fél perccel később egy jól megszerzett buli után ismét a csíkiek örülhettek, Fodor Csanád növelte a különbséget. (4-6) Folytatódott a gólzápor, Szita kipattanóját Részegh Tamás a jobb felsőbe vágta. (5-6) Vizi-Vehmanen-Mazzag volt a korong útja, végül utóbbi húzta rá a játékszert, és hiába járt közel az egyenlítéshez, Onodi védeni tudott. Molnár ütközte le csúnyán Imrét, amiért 5 perc plusz végleges fegyelmi büntetést kapott. Az emberelőnyben hiába dominált csapatunk, nem tudott betalálni, sőt Molnár indult meg kontrában, Gyenes védett nagyot. Amint kiegészült a Csíkszereda Fodor Balázs lövése csorgott a kapuba. (5-7) Péter Balázs szép keresztpassza után próbálkozott Szita, Onodi hatalmasat védett. A harmadik periódus végén Reitert ítélték szabálytalannak a játékvezetők, a székely gárda pedig élt a lehetőséggel, Valchar találta meg az üresen helyezkedő Fodor Csanádot, aki a szinte üres kapuba pöccintette a játékszert, ezzel beállította a 8-5-ös végeredményt.