Az Újpestnél az előny

• 2019.02.28. 21:29
A Fehérvári Titánok egygólos vereséget szenvedtek a negyeddöntő első mérkőzésén.

Újpesti TE
Duschek (Sila) - Benk, Brine, Csányi, Hebar, Huba, Kiss, Kocsis, Kovács A., Kovács S., Nagy, Nemes, Pokorny, Ropret, Stefishen, Szalma, Varga, Vincze
Gyenes (Szeles) - Kiss P., Mihály, Lewis, Kiss R., Beukeboom, Szita, Bennett, Madácsi, Láday, Reiter, Balogh, Császár, Péter, Szabó B., Imre, Buzás, Mazzag, Hamvai, Vas, Sándor
Gólszerzők: Hebar, Ropret, Huba, Vincze illetve Kiss P., Mihály, Császár
Kiállítások: 8 illetve 4 perc

Hazai helyzettel indult a rájátszás első összecsapása, Benk tette rá szélről, de Gyenes a helyén volt. Kovács közelről, ezután Kocsis távolról próbálkozott, azonban maradt a 0-0. Továbbra is újpesti mezőnyfölény jellemezte a találkozót, ám a Titánok védelme jól működött. A 6. percben egy passzjátékot követően Stefishen adta Andrej Hebarnak, aki távolról vágta a pakkot Gyenes kapujába (1-0). A gól után is az UTE dominált, majd a 11. perc végén Pokorny kapott kisbüntetést bottal lökés miatt, előnyben jöhetett csapatunk. Bennett és Balogh még nem, Mihály kapu mögötti passzából Kiss Patrik viszont már egyenlített (1-1). Oda-vissza játékkal folytatódott az első játékrész, ezt Beukeboom távoli bombája törte meg, de Duschek hárított, majd Szita szélről érkező lövése is elakadt az újpesti kapusban. A 18. perc elején egy kontrából indulhattak a hazaiak, Anze Ropret pedig ismét megszerezte a vezetést csapatának (2-1). Gyenes bravúrjaira volt szükség a találat után, de sem Stefishen, sem Ropret nem tudtak túljárni kapusunk eszén. A harmad további része eseménytelenül zajlott, így egygólos hazai előnnyel fordulhattak a csapatok.
Mihály próbálkozásával indult a középső játékrész, Duschek hárított, ezután Madácsi került helyzetbe, de maradt az egygólos hazai előny. Ezután sem szűnt a fehérvári mezőnyfölény, ám nem sikerült gólra váltani a helyzeteket. Az első nagyobb újpesti lehetőség a 25. perc elején adódott Hebar előtt, Gyenes viszont magabiztosan védett. Stefishen növelhette volna tovább a különbséget, kapusunk azonban ekkor is a helyén volt. Csányi kapott kisbüntetést akadályozásért, másodszor kerültek emberelőnybe a Titánok, ezúttal viszont nem sikerült azt kihasználni. A harmad felénél Láday kapott két percet, először került fórba az UTE, de nem sikerült komolyabb helyzetet kialakítaniuk, sőt, Lewis és Mihály indulhattak a koronggal, utóbbi azonban elhibázta a kaput. Már öt az öt ellen Gyenesnek kellett hárítania Vincze próbálkozását, a másik oldalon pedig Mihály dolgoztatta meg Duscheket. Kiegyenlített játékkal folytatódott az etap, csak kisebb helyzeteket alakítottak ki a csapatok, a hazaiak inkább a védelemre fektették a hangsúlyt, őrizve az egygólos előnyt. A 38. percben Mazzag kínálta meg Duscheket oldalról, ekkor még nem jött össze az egyenlítés, Lewis szélről érkező passzát azonban Mihály Ákos már a hálóba vágta (2-2). Láday próbálkozott a harmad végén távolról, az eredmény azonban nem változott, így döntetlennel mehettek a felek az öltözőbe.
 A záró etap is Mihály helyzetével indult, de kimaradt, a másik oldalon Varga kínálta meg Gyenest egy távoli lövéssel. Kapusunk bravúrjaira volt szükség a következő egy percben, majd Lewis előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, másodszor jöhetett előnyben a mérkőzésen az UTE. Nem tudták bevenni a fórban a lilák Gyenes kapuját, maradt a döntetlen. A 45. percben Szalmát látták szabálytalannak a játékvezetők, kihasználni nem sikerült az előnyt, ám nem tartott sokáig az öt az öt elleni játék, ezúttal Ropret kapott két percet. Beukeboom és Láday próbálkozott távolról, majd egy szép passzjáték után végül Császár Hunor szerezte meg a vezető találatot (2-3). Tempót váltott az Újpest, a Gyenes kapujára helyezett nyomás pedig góllá is érett, Peter Huba egyenlített (3-3). Kiegyenlített játékkal folytatódott a játékrész, de a védelem és a kapusok mindkét oldalon jól dolgoztak. Császár és Péter szerezhették volna meg ismét a vezetést, majd Gyenes bravúrjait láthatta a Megyeri Úti Jégcsarnok közönsége. Beukeboom próbálkozott szélről, ezután az utolsó percben egy vendégkapu előtti kavarodásból Vincze Péter került ki győztesen, góljával pedig beállította a végeredményt (4-3), hiába hozta le kapusát Kiss Dávid 20 másodperccel a végső dudaszó előtt, betalálni nem sikerült, így a negyeddöntő első mérkőzését az Újpest nyerte.