Az Újpest bizonyult jobbnak

• 2018.01.14. 21:01

Hiába talált be az utolsó pillanatokban kétszer is csapatunk, az egyenlítéshez ez nem volt elég, így a lilák otthon tudták tartani a pontokat.

2018.01.14 Vasárnap / 18:30
5:4
(2-1, 1-1, 2-0)
Nézőszám: 575
Újpesti TE
RENCZ DÁNIEL, GANGEL LÁSZLÓ, SOLTÉSZ ÁRON, TICHON GIL
Kornakker (Szeles) - Vehmanen, Sándor, Vincze P., Ainsworth, Antilla - Antal, Reiter, Vizi, Mazzag, Hamvai - Láday, Szaller, Részegh, Péter B. Szita - Kiss P., Erdei, Balogh, Kiss Zs. Varga
Újpesti TE
Sila (Márkus) - Huba, Kiss R., Ropret, Sikorcin, Florik - Kiss D, Kovács A. Caladi, Benk, Kovács Cs. - Varga, Hegyi, Sági, Nemes, Szalma - Dósa, Schmál, Turbucz, Pápa, Pichler-Balássy
Gólszerzők: Frolik, Kovács Cs., Kiss D., Nemes, Ropret ill. Részegh, Kiss P., Vincze P., Láday
Kiállítások: 8 ill. 10

A hazai alakulatnak indult jobban a mérkőzés, hiszen alig telt el tizenkét másodperc a találkozóból, amikor Vehmanen kiállítása után emberelőnybe kerültek, és fél perccel később Martin Frolik góljával meg is szerezték a vezetést. (1-0) Javíthatott volna a fehérvári gárda, hiszen a harmadik percben túl sok újpesti játékos tartózkodott a pályán, azonban ez a fór kimaradt. A harmad közepén Kiss Zsombor akasztott, így ismét hátrányba kerültek a Titánok, de ekkor nem értekesítette előnyét az Újpest, ám a vendégek kiegészülése után Kovács Csaba talált be. (2-0) Három percet kellett várni a Titánok válaszára, amikor Szita passza után a sérüléséből visszatérő Részegh Tamás szépített. (2-1). A játékrész hátralévő részében is érvényesült az UTE fölénye, de újabb gól már nem született, így egygólos hátrányban várhatta a második etapot a Kóger István vezette alakulat.

A középső harmad elején Kovács Csaba kapott két percet testre ütésért, tehát ismét előnyben állhattak fel a Titánok, és a fór végéhez közeledve Kiss Patrik tudott egyenlíteni. (2-2) A játékrész derekán Vargát is a büntetőpadra küldték a játékvezetők, viszont csapatunk kitűnően védekezett hátrányban. Pápa akadályozott, így megint vendég létszámfölény következett, azonban nem tartott sokáig, hiszen Varga újabb kiállítása után négy a négy elleni játék jöhetett, ami a hazaiaknak alakult jobban, és a harminchetedik percben Kiss Dániel szerzett vezetést csapatának. (3-2)

Az utolsó játékrészben nagy erőket mozgósítottak a Titánok az újabb egyenlítésért, ám rendre fennakadtak a hazai védelmen. A negyvenötödik percben Láday is szabálytalankodott, de hátrányos egységeink a helyükön voltak, így ekkor még nem tudta növelni előnyét a lila-fehér alakulat, de nem sokkal később Nemes Benjámin szerezte meg a lilák negyedik gólját. (4-2) Folytatódott az újpesti nyomás Kornakker kapuja előtt, aminek meg is lett az eredménye, és Anze Ropret találata után már három gólra nőtt a hazai fölény. (5-2) Négy perccel a meccs vége előtt Caladi kiállítása után még lehetőség kínálkozott a Titánok előtt a javításra, és bár csapatunk folyamatosan próbálkozott, nem sikerült csökkenteni a különbséget. Fél perccel az összecsapás lefújása előtt Vincze Péter volt eredményes (5-3), ekkor Kóger István lehozta kapusát, és tizenegy másodperc volt hátra a meccsből, amikor Láday Tamás távoli bombája akadt be Sila kapujába. (5-4) Hiába nyílt ki az újpesti védelem a találkozó végére, az egyenlítés nem jött össze, így pont nélkül távoztak a Titánok a Megyeri útról.