Az FTC-Telekom igazolta a papírformát

• 2024.01.30. 21:15
  • KCS

A FEHA19 küzdelmes mérkőzést játszott kedd este, amelyen a tapasztaltabb FTC-Telekom szerezte meg a három pontot.

Soós, Korbuly, Mizsák, Gebei B. L.
Melnyicsuk - Racsinszkij, Koszinszkij, Vértes, Farkas L., Blasko, Falus, Vokla, Zezelj, Alapi, Ulamec, Bogesic, Csollák, Antonijevic, Dobos, Németh Z., Salamon, Strazdins, Hrabák, Balasits, Dézsi
FTC-Telekom
Arany (Nagy K.) - Marva, Roth, Galajda, Brady, Kulmala, Hrabal, Boros, Nemec, Kestila, LaPorte, Seregély, Crespi, Turbucz, Nagy G., Németh A., Haranghy, Turcotte, Farkas S., Banga N.
Gólszerzők: Bogesic, ill. Nagy G. (2), Farkas S., LaPorte
Kiállítások: 12, ill. 12 perc

Első emberelőnyét gyorsan gólra váltotta az FTC-Telekom Nagy Gergő révén (0-1), ez megadta a mérkőzés alaphangulatát. A folytatásban több emberhátrányt is kivédekezett a vendégcsapat, így egy gólos előnnyel mehettek szünetre a felek. Jól kezdte a második játékrészt is a zöld-fehér csapat, Nagy G. duplázta meg a vezetésüket (0-2). Küzdött a szépítésért a FEHA19, a helyzetek kihasználásával azonban hadilábon álltak a fiatalok, nem úgy az FTC: Farkas S. is betalált közelről (0-3). A befejező húsz percet is góllal nyitotta az FTC, LaPorte volt eredményes, ezzel a nyitott kérdések eldőlni látszottak. A hazaiak gólszerzési erőfeszítései végül a hajrában sikerre vezettek: Bogesic zárt le egy szép támadást pontos lövéssel (1-4). A rutinosabb vendégcsapat megérdemelten vitte el a három pontot.

Fodor Szabolcs, vezetőedző: FTC: Nagyon fontos minden pont most a ligában, hogy a második fél kör előtt kialakuljanak a helyezések. Minél több pontot szeretnénk mi is szerezni. Tudtuk jól, hogy a FEHA19 ellen játszunk, akik ellen sem hazai pályán, sem idegenben nem könnyű. Jól felkészültünk erre a mérkőzésre, és 60 percen át a srácok azt csinálták, amit kértünk tőlük, tartották magukat a szisztémához és a játéktervhez. Úgy gondolom, egy percig nem fért kétség ahhoz, hogy mi fogjuk elvinni a három pontot, és örülünk is neki nagyon, mert igen fontosak ezek számunkra.

Anatolij Bogdanov, vezetőedző, FEHA19: Három módon lehet elveszíteni egy jégkorong-mérkőzést. Az egyik a büntetések begyűjtése. Az első harmadban ez megtörtént, kaptunk is egy gólt emberhátrányban. A második mód az egy az egy elleni párharcok elvesztése – ez a második harmadban jellemzett bennünket. Minden szabad korong az ellenfelé lett ekkortájt. Nem voltunk elég határozottak. A harmadik mód pedig a korongvesztés. Ez a harmadik harmadban történt, kifejezetten sokszor és rossz helyeken, ahol nem igazán szabad korongot veszíteni. Az ellenfél talán nem volt a legfrissebb, de épp eléggé frissek és gyorsak voltak, ahogyan erre számítottunk is. Egy gyors és fizikális csapat az ellenfél, és teljesen megérdemelten nyertek, gratulálunk nekik.