Az FTC szerezte meg a három pontot

• 2019.10.25. 21:01
Egy izgalmas, kiegyenlített, szoros mérkőzésen végül a tavalyi bajnok szerezte meg a három pontot.
2019.10.25 Péntek / 18:00
FTC-Telekom
5:4
(2:1, 1:1, 2:2)
Nézőszám: 247
Budapest / Pesterzsébeti Jégcsarnok
Pálkövi Zs., Timár, Árkovics, Pálkövi B.
FTC-Telekom
Arany (Nagy K.) - Nagy G., Rantenen, Karmeniemi, Németh, Tóth R., Fitzgerald, Tóth A., Pulli, Switzer, Tóth, G., Tóth R., Sarcia, Hegyi, Farkas, Tóth G., Boros, Jászai, Roczanov, Szabó
Gyenes (Horváth D.) - Szabó K., Zion, Dézsi, Mangone, Szabó B., Campbell, Péter, Balogh, Kiss, Horváth M., Nagy, Almási, Madácsi, Imre, McCutcheon, Ambrus, Rétfalvi, Kovács, Erdély
Gólszerzők: Fitzgerald (3), Karmeniemi, Pulli ill. Nagy, Mangone, Zion, Campbell
Kiállítások: 12 ill. 14 perc

Hazai góllal indult a Ferencváros elleni találkozó, Switzer passzolt Myles Fitzgerald elé, aki átkotorta a korongot a gólvonalon (1-0). Hamar jött a válasz a Titánoktól, a fehérvári harmadik sor indult meg, Almási passzából pedig nagy Ákos bombázott az FTC kapujába (1-1). A következő percek tempós oda-vissza játékot hoztak, hazai oldalon Fitzgerald, a vendégeknél Madácsi nevéhez fűződik a legnagyobb helyzet. Nem sokkal később Tóth Richárd lövését védte magabiztosan Gyenes, a fehérmezeseknél Balogh került közel a gólszerzéshez. A 7. perc végén az első felnőtt mérkőzését játszó Ambrus Gergő előtt kínálkozott lehetőség, de Nagy hárított, kontrában Nagy Gergő kínálta meg szélről kapusunkat. Imre szerezhetett volna vezetést, majd Tóth Gergő kapott kisbüntetést, előnyben jöhetett Kiss Dávid gárdája, azonban maradt az egál. Egészen a 13. percig nem történt komolyabb esemény, ekkor viszont megszerezte a vezetést a Ferencváros, ismét Myles Fitzgerald volt eredményes (2-1). A gól után Imrét látták szabálytalannak a játékvezetők, de jól működtek csapatunk négyfős egységei és Gyenes is védte a próbálkozásokat, így nem tudta növelni előnyét a Fradi. Rögtön a kiegészülés után hazai oldalon nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal Pulli előtt, ám nem jött össze az egyenlítés. Az utolsó percekben meddő mezőnyjátékot láthatott a Pesterzsébeti Jégcsarnok közönsége, így változatlan eredménnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.
Vendégkiállítással kezdődött a középső játékrész, Zionnak kellett kiülni, de jól működtek a hátrányos egységek, maradt a 2-1. A kiegészülés után Mangone távoli lövését hárította Nagy, majd Szabó Krisztián próbálkozott szélről, ám a hazai kapus ekkor is a helyén volt. A 27. perc elején Almásit látta szabálytalannak a Timár-Pálkövi játékvezetőpáros, ám ekkor sem tudta előnyét növelni a vendéglátó. A kiegészülés után Nagy bravúros védését láthatta a közönség a Zion passzára jó ütemben érkező Dézsi próbálkozásánál, majd Péter lőtt távolról, azonban nem jött össze az egyenlítés. A harmad felénél ismét nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal Mangone előtt, ebben az előnyben már sikerrel járt a Ferencváros, Lauri Karmeniemi módosította az eredményt (3-1). Nem sokat kellett várni a válaszra, a 35. percben Gianni Mangone első próbálkozása még kijött Nagyról, a kipattanóra lecsapva védőnk azonban az alapvonal mögül a hálóba kotorta a korongot (3-2). A játékrész végén leginkább hazai ütőkön járt a pakk, ám a Titánok önfeláldozóan védekeztek, így maradt a 3-2.
Dézsi előtt kínálkozott lehetőség a harmadik harmad kezdetén, de elhibázta, a másik oldalon Németh találta el a kapuvasat. A 43. percben Tóth Richárdot látták szabálytalannak a játékvezetők, a fórban pedig egy szép passzjáték után Mitch Zion egyenlített (3-3). Nem sokkal később McCutcheont és Fitzgeraldot állították ki, majd Imrének is ki kellett ülni, az előnyben pedig ismét megszerezte a vezetést az FTC, Myles Fitzgerald talált be, mesterhármast szerezve ezzel a mérkőzésen (4-3). A 48. percben McCutcheon előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, de ezúttal jól mozogtak a hátrányos egységek, a kiegészülést követően pedig Colin Campbell indult szólóban és góllal fejezte be az akciót (4-4). Magas tempóban folytatódott a játékrész, az 54. percben Gyenes bravúrjait láthatta a közönség, majd Hegyinek kellett kiülni, az előnyben Dézsi és Kiss próbálkoztak, ám maradt az egál. Már öt az öt ellen beszorultak a Titánok a harmadukba, a nyomás pedig góllá is érett, Jere Pulli volt eredményes (5-4). 31 másodperccel a lefújás előtt Hegyi kapott kisbüntetést, Kiss Dávid pedig kikérte idejét, Gyenes lekorcsolyázott, de nem tudtak kiegyenlíteni a Titánok, így a Ferencváros otthon tartotta a három pontot.