Az FTC nyerte a negyedik mérkőzést

• 2020.02.29. 20:02
3-1-re vezeti a Ferencváros a párharcot, miután háromgólos győzelmet arattak Székesfehérváron.
Haszonits, Wolf, Horváth, Mizsák
Gyenes (Szeles) - Balogh, Zion, Mihály, Mangone, Imre, Campbell, Almási, Péter, Kiss, Horváth, Nagy, Császár, Madácsi, Vas, Erdély, Vincze, Kovács, Buzás, Halasi
FTC-Telekom
Arany (Nagy) - Juusela, Karmeniemi, Nagy, Sarcia, Tóth A., Boros, Pavuk, Pulli, Switzer, Tóth Richárd, Hajós, Jászai, Németh, Pozsár, Rantanen, Farkas, Roczanov, Tóth Gergő, Tóth Renátó
Gólszerzők: Madácsi illetve Switzer (2), Németh, Rantanen
Kiállítások: 8 ill. 39 perc

Pulli nevéhez fűződik a negyedik rájátszás mérkőzés első helyzete, de Gyenes magabiztosan védett, a másik oldalon Campbell kínálta meg szélről Aranyt. A 2. percben Németh próbálkozott sikertelenül kapusunknál, majd Mihály és Zion lövéseit védte bravúrral a vendégek hálóőre. Meddő mezőnyjátékkal folytatódott a találkozó, ezt Hajós kiugrása törte meg, Gyenes azonban ekkor is a helyén volt. A 8. percben Mangone kapott kisbüntetést bottal lökésért, előnyben jöhetett a Fradi, ám jól működött a Titánok hátrányos védekezése, maradt a 0-0. Nem sokáig folyt öt az öt ellen a játék, Jászai előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, az előnyben Mangone, Mihály és Péter szerezhettek volna vezetést csapatunknak, de gól nem született. Már egyenlő létszámnál is a kékmezesek domináltak, az eredmény viszont ekkor sem változott. Pullinak kellett kiülni négy percre gáncsolásért és bottal lökésért, ebben a fórban más sikerrel jártak a Titánok, egy passzjáték után Madácsi Benedek talált be (1-0).

Hazai kiállítással indult a középső játékrész, Mihálynak kellett kiülni akadályozásért, de jól mozogtak a négyfős egységek, maradt az egygólos vezetés. Már egyenlő létszámnál Németh cselezte ki a Titánok védelmet, azonban nem tudta góllal befejezni az akciót, majd Pavuk szélről érkező lövését fogta magabiztosan Gyenes. A következő perceket a Fradi uralta, azonban az önfeláldozó hazai védekezésnek köszönhetően nem változott az eredmény. A harmad feléhez közeledve Mangone próbálkozott sikertelenül Aranynál, a másik oldalon viszont egy védelmi hibát kihasználva egyenlített az FTC, Brett Switzer volt eredményes (1-1). A 33. percben kettős kiállítást ítéltek a játékvezetők, Buzás és Pozsár ültek ki, a felállás viszont egyik csapatnak sem kedvezett, a kiegészülés előtt pedig Sarcia kapott kisbüntetést, de maradt az 1-1. Nem sokkal később Pavuk öt percet plusz végeleges fegyelmit, Kovács pedig kettő percet kapott, az előnyben Campbell előtt kínálkozott a legnagyobb lehetőség, a lefújásig azonban nem történt komolyabb esemény.

Az áthúzódó kiállítás miatt fehérvári emberelőnnyel kezdődött a harmadik harmad, ahol Mihály és Péter szerezhettek volna vezetést, de Arany a helyén volt. Már öt az öt ellen Erdély kínálta meg távolról a vendégek hálóőrét, Fradi-részről Tóth Adrián próbálkozott. A 46. percben Farkas kékvonalas lövését fogta magabiztosan Gyenes, majd ezt követően is a fehérvári hálóőr bravúrjait láthatta a közönség.  A játékrész feléhez közeledve beszorultak a Titánok a harmadukba, ám jól működött a védelem, így maradt a döntetlen. A 32. percben Switzer hozta el a bulit, a kapu elé passzolt Németh Attilának, aki nem hibázott (1-2). A gól után Madácsi kínálta meg szélről Aranyt, a másik oldalon viszont ismét sikerrel járt a Fradi, egy kapu előtti kavarodásban Brett Switzer lőtt a hálóba (1-3). Az 55. percben Kiss Dávid kikérte idejét, Gyenes pedig lekorcsolyázott, majd Nagy előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, így előnyben jöhettek a hazaiak. Karmenieminek is ki kellett ülni, de hiába támadhattak hat a négy ellen a Titánok, Anssi Rantanen csapott le a korongra és az üres fehérvári kapuba lőtt, beállítva ezzel a mérkőzés végeredményét (1-4).