Az emberelőnyök döntöttek

• 2017.10.27. 22:11
Kemény mérkőzésen, bár csapatunk szerezte meg a vezetést, a rengeteg kiállítás a címvédőnek kedvezett, így végül 4-1-es vereséget szenvedtek a Titánok.

Gangel, Varjú, Ozsváth, Pálkövi
Kornakker (Gyenes) - Ainsworth, Antilla, Schoenmakers, Imre, Vehmanen - Balogh, Mazzag, Prácser, Reiter, Szabó B. - Szita, Részegh, Kiss P., Láday, Szaller - Péter A., Madácsi, Erdei, Péter B., Takács
Adorján (Kiss) - Galanisz, Magosi, Miskolczi, Leppanen, Kiss-Rusk - Sakaris, Pavuk, Vas, Rantanen, Láda - Tóth A., Ritó, Kulmala, Joe, Vojtkó - Albert, Berta, Tóth G., Köllő, Bernáth
Gólszerzők: Mazzag ill. Magosi, Vas (3)
Kiállítások: 33:27

Paprikásan kezdődött a mérkőzés, alighogy a játékvezető bedobta a korongot, Láday és Rusk találta meg egymást és bonyolódott párharcba, melynek végén mindkét játékos 5 plusz 10 perc fegyelmi büntetést kapott. Ezt követően a DVTK indult meg a hazai kapu felé és Kulmala próbálkozott, ám korongja a vasat találta el, majd Pavuk lövésénél kellett nagyot védenie Kornakkernek. A harmad felénél Galanisz és Magosi passzolgatta át a fehérvári védelmet, ám akciójukat nem tudták sikeresen befejezni. A 13. perben hazai oldalról Szabó Bence a játék késleltetéséért, míg Magosi bottal lökésért került a büntetőpadra, így két percig négy a négy ellen folytathatta a játékot a két csapat. Ekkor már a Titánok lendültek támadásba, de nem jutott el a játékszer Adorjánig. Egy perccel később Erdeit küldték ki a játékvezetők testre ütésért, majd egy dulakodás alakult ki Kornakker kapuja előtt. Ennek eredményeként a vendégektől Rantanen, Sakaris és Pavuk, míg hazai oldalról Kornakker, Ainsworth és Antilla kapott kétperces büntetést. Később Tóthnak is ki kellett ülnie, a fehérváriak pedig kihasználták lehetőségüket, Péter Andor próbált a kapuba kotorni egy kipattanót, de a korong ezúttal is kijött Adorján mamutjáról, és Mazzag Dániel jobb szélről emelte a hálóba a játékszert (1-0). Nem örülhettek azonban sokáig a Titánok, a miskolciak gyorsan kiegyenlítettek, Magosi Bálint talált Kornakker kapujába (1-1). Az utolsó percben még Galanisz próbálkozott, de korongja a vasat találta el.

A második játékrész első felében oda-vissza folyt a játék, de komolyabb helyzetet egyik fél sem tudott kialakítani. A 27. percben először Ainsworth remek lövését kellett védenie Adorjánnak, majd Szabó Bence távoli lövésébe Schoenmakers tette bele az ütőjét, de a miskolci kapus ezúttal is hárítani tudott. A játékrész felénél Joe került remek helyzetbe, Péter Balázs pedig szabálytalanul állította meg a támadást, így előnyben folytathatta a játékot a DVTK, és élt is a lehetőségével a címvédő, Vas János juttatta át a játékszert a gólvonalon (1-2). Az ezt követő percekben továbbra is nyomás alatt tartotta Kornakker kapuját a vendég alakulat, majd Adorjánnak is akadt dolga. A 38. percben Joe-t hozták helyzetbe remekül társai, de a fehérvári hálóőr hárított, így a Titánok egygólos hátránnyal vághattak neki az utolsó harmadnak.

A harmadik játékrész elején Kiss Patrik hagyott ki egy ajtó-ablak helyzetet, a 48. percben pedig Antilla passzolt vissza a kapu mögül Schoenmakersnek, aki tiszta helyzetből lőhetett, de a vendégek kapusa hárított. A harmad felénél Antillát ítélték szabálytalannak a játékvezetők. Az előnyben Vas János próbálkozott, Kornakker pedig bravúrosan védett, majd újabb lökdösődés alakult ki kapunk előtt, végül Szitának és Sakarisnak kellett kiülnie a büntetőpadra. Az 51. percben sikerült kihasználnia a fórt a vendég gárdának, ismét Vas János korongja haladt át a gólvonalon (1-3). Ezt követően újabb kiállítás nehezítette a Titánok dolgát, a címvédő pedig most sem szalasztotta el a lehetőséget, Pavuk remek átadását Vas János értékesítette és ezzel mesterhármast szerzett (1-4). A következő percben már Magosit ugratták ki társai, de szólója nem járt sikerrel. A játékrész utolsó részében a hazaiak több helyzetet is kialakítottak, de nem tudtak szépíteni, így a DVTK 4-1-es győzelmet aratott a Raktár utcában.