A második harmadban dőlt el

• 2018.01.22. 22:16
A Fehérvári Titánok gárdája többek között remek emberelőnyös játékának köszönhetően 5-2-re nyert a Ferencváros ellen. Kóger István együttese a második játékrészben négygólos előnyre tett szert, és magabiztos sikerrel kezdte a középszakaszt.

Kókai, Nagy, Pálkövi, Váczi
Kornakker (Gyenes) - Vehmanen, Imre, Schoenmakers, Ainsworth, Antilla - Reiter, Sándor F., Péter B., Szita, Részegh - Láday, Szaller, Vizi, Mazzag, Hamvai - Antal, Kiss P., Balogh, Prácser, Varga
FTC-Telekom
Sevela (Pleszkán) - Hietamaki, Jászai, Fliszár, Dubek, Tendler - Owen, Jabornik, Németh, Shupe, Kovács - Tuominen, Lakatos, Bödök, Roczanov, Farkas - Lengyel, Tóth, Virág, Könczei, Rafaj
Gólszerzők: Láday, Ainsworth, Schoenmakers (2), Szita ill. Rafaj, Shupe
Kiállítások: 4:10

Mindössze 15 másodperc telt el a mérkőzésből, amikor Dubek a kaput megkerülve próbálta behúzni a korongot a rövid saroknál, de Kornakker védett, csakúgy, mint Tendler közeli kísérleténél. A Ferencváros lépett fel kezdeményezőbben, be is csúszott egy hiba hazai oldalon, Szaller testre ütését látta szabálytalannak a Kókai-Nagy bíróduó. Gólra váltotta az előnyt a vendég alakulat, Rafaj Attila kapásból lőtt a hálóba Dubek lekészítése után. (0-1) Továbbra is a Fradi dominált, Bödök tört be és estében rántotta vissza a játékszert, a fehérvári kapus jól ért le. Sevela első hárítására a 6. percig kellett várni, Schoenmakers veszélyeztetett. A Vizi-Hamvai-Mazzag trió alakított ki szép lehetőséget a játékrész felénél, de Sevela ezúttal is jól zárt. A másik oldalon Antal adta el a korongot, Bödök csapott le rá és azonnal tüzelt, Kornakker-bravúrra volt szükség. Sok lövés, de leginkább távoli próbálkozások jellemezték a harmad közepét.  A 12. percben Owen gáncsolása után a Kóger-legénység támadhatott fórban, és ők is éltek a lehetőséggel: Vizi visszatett passzát Láday Tamás elemi erővel vágta a kapuba. (1-1) Roczanov állította meg szabálytalanul Vehmanent, újabb fehérvári emberelőny következett. Jól tartották ugyan a pakkot a Titánok, ám mégis ki tudott ugrani egy koronglopás után Tendler és Dubek, utóbbi húzását szedte ki Kornakker. Immáron egyenlő létszámnál Tendler szólóban lépett ki, Kornakker újabb óriási bravúrt mutatott be, akárcsak Shupe közeli pöccintésénél. A dudaszó előtt beszorították ellenfelüket a fehérváriak, a nyomás hatására pedig Lakatos emelte magasra az ütőjét, létszámfölényben kezdhette a második harmadot a hazai gárda.

Ezzel éltek is a Titánok, Antilla kék vonalról belőtt pakkjába Kelin Ainsworth ért bele nagyszerűen. (2-1) Jabornik volt túl erélyes a vendégek kapuja előtt Hamvaival szemben, így mehetett a büntetőpadra. Öt a négy ellen pedig ismét eredményes volt a speciális egység, Ainsworth ezúttal előkészítőként jeleskedett, Derek Schoenmakers vágta a hálóba az átadását. (3-1) A 29. percben Schoenmakers aztán megszerezte az este első olyan találatát is, amelyik egyenlő létszámnál született: kapásból, óriási erővel bombázott a bal felsőbe. (4-1) Sőt, az összecsapás felénél Kovács akadályozása után ismét fórban támadhattak a Kóger-tanítványok, Láday megtartotta a korongot a kéken, közelebb merészkedett, kitette oldalra, Szita Donát éles szögből vágta azt Sevela mögé. (5-1) Nyugodtabb mederben zajlott a harmad második fele, kevesebb lehetőség adódott a csapatok előtt, ezeknél pedig Sevela és Kornakker védeni tudott, utóbbinak főleg Rafaj és Németh helyzeténél kellett résen lennie, így maradt a különbség a szünetre.

Aktívabban kezdte a harmadik periódust a fehérvári alakulat, Ainsworth növelhette volna az előnyt, majd Sándor szabálytalanságát büntették két perccel a játékvezetők, a zöld-fehérek pedig góllal: Dubek húzása kijött Kornakkerről, Preston Shupe pedig a levegőből rántotta be azt. (5-2) Átvették az irányítást a fővárosiak, leginkább a hazaiak térfelén zajlott a játék, de komolyabb sansz nem adódott Greg Lindqvist alakulata előtt. A Fradi próbált menni előre, de a Titánok jól szűrték meg a támadásokat, ha pedig kellett, akkor blokkoltak, így továbbra is csendesebb mederben folyt a mérkőzés. Bödök éles szögből leadott lövését kellett fognia Kornakkernek, majd Lakatos bombáját is biztosan szedte le a lepkéssel. Kiss Patrik lökete és Sevela védése zárta le a találkozót. A Fehérvári Titánok együttese remek emberelőnyös játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Ferencváros ellen, így jól kezdte a középszakaszt. A két gárda szerdán Budapesten újra összeméri majd erejét.