A második harmad döntött

• 2018.10.15. 20:38

Hiába szerzett vezetést a második játékrész elején a Gyergyói HK, csapatunk végül 6-1-re nyerte a harmadot, amit már nem tudtak visszahozni a vendégek, így itthon tartották a pontokat a Titánok.

2018.10.15 Hétfő / 18:30
6:2
(0:0, 6:1, 0:1)
Nézőszám: 320
Gyergyói HK
Babic, Wolf, Kedves, Somos
Kornakker (Gyenes) - Kiss P., Lewis, Mihály, Sándor, Beukeboom, Balogh, Bennett, Madácsi, Vas, Reiter, Mazzag, Péter, Sárpátki, Kiss R., Szabó B., Nagy Á., Császár, Hamvai, Imre, Erdély B.
Gyergyói HK
Goryachevskikh (Szakács) - Góga, Nagy, Tomanek, Veshutkin, Vorobyev, Kozma, Orbán, Csergő, Pestunov, Péter, Ferenc, Vasilchenko, Benedek, Daradics, Timaru, György, Barabás, Constantin
Gólszerzők: Bennett, Hamvai, Balogh, Madácsi, Sárpátki, Mihály ill. Csergő, Vasilchenko
Kiállítások: 4 ill. 2 perc

A mérkőzés első percei a fehérvári támadások jegyében teltek, Bennett fordulhatott rá a vendég kapura, majd Mazzag próbálkozását is hárítania kellett Goryachevskikh-nek. Mihály indította Lewist a 4. percben, ám a vendég hálóőr jól dolgozott, a kipattanót pedig Kiss Patrik nem érte el. Sárpátki cselezte ki a gyergyói védelmet, de Goryachevskikh védett, majd Kiss Roland távoli lövésébe ért bele a csatár, de ekkor sem örülhetett a hazai közönség. A harmad második felében is folytatódott a fehérvári nyomás, többet birtokolták a korongot a Titánok, azonban felpörgött a Gyergyószentmiklós is és egy Vorobyev-lehetőség után kellett Kornakkernek nyújtózkodnia, de gól ekkor sem született. Benedek és Daradics összjátéka után hárított újra Kornakker, ezután kontrában a kékek indulhattak meg, de Reiter ziccerét Goryachevskikh kiszedte a felsőből. Magas bottal való játékért Ferenc került a büntetőpadra, az előny alatt a fehérvári légiósok voltak aktívak: Beukeboom és Bennett is lőhetett, azonban a játékszer nem jutott át a gólvonalon. Veshutkin és Tomanek veszélyeztettek az etap végén, viszont az eredmény ekkor sem változott, így 0-0-s eredménnyel várhatták a csapatok az újabb harmadot.

Tomanek nevéhez fűződik az első komolyabb helyzet a második játékrészben, majd továbbra is a vendégek támadtak, aminek végén Csergő Hunor lövése pattant be a kapuvasról. (0-1) Vasilchenko kék vonalas próbálkozását kitolta Kornakker, ezt követően pedig már Péter vezette a vendég kapura a korongot, de próbálkozását blokkolták. Lewis fordulhatott rá a gyergyói ketrecre, azonban a székelyek felszabadítottak. Veshutkin lehetősége után Kiss Roland mentett nagyot, miután a Titánok indulhattak, és hiába sodródott ki Mark Bennett, még sikerült Goryachevskikh és a vas között átjuttatnia a korongot a gólvonalon. (1-1) Hamar jött az újabb fehérvári találat, Sárpátki passzolt a jobb sarokból Hamvai Szilárdnak, aki megszerezte a vezetést csapatának. (2-1) Alig fél perccel később már kettő volt a fehérváriak előnye, amikor egy kapu előtti keveredésből Balogh Bence került ki győztesen. (3-1) Nem álltak le a fehérváriak, és Madácsi Benedek egy kipattanót értékesített (4-1), majd a korongbedobás után újabb hazai gól következett: ezúttal Sárpátki Tamás volt eredményes. (5-1). A játékszer tenyérbe zárásáért Lewis kapott kisbüntetést, azonban a Titánok hátrányos egységei jól mozogtak, így nem szépített a Gyergyói HK. A 38. percben Vas bombáját blokkolták a vendég védők, majd Sárpátki előtt adódott két gólszerzési lehetőség is, de ezek sikertelennek bizonyultak, ám a harmad végén Mihály Ákos Goryachevskikh lábai között ütötte be a pakkot, így ötgólos fehérvári vezetéssel zárult a játékrész. (6-1)

Mezőnyjátékkal kezdődött a záró etap, hazai és vendég ütőkön egyaránt járt a korong. Ezt Lewis és Kiss Patrik törte volna meg, de a gyergyói hátvédek kiütötték a pakkot harmadukból, utána pedig Hamvai jobbról érkező próbálkozását követően Császár nem tudta bepiszkálni a korongot. Veshutkin került ismét szembe Kornakkerrel, de kettejük párharcában ismét a kapus bizonyult jobbnak. A játékrész közepéhez közeledve Beukeboom távoli lövésébe ért bele veszélyesen Sárpátki, azonban nem ünnepelhettek újabb gólt a Titánok, ahogy egy perccel később Lewis szólója után sem. Hét és fél perc volt hátra, amikor Császárt gáncsolásért állította ki a Babic-Wolf játékvezető-páros, és a gyergyói létszámfölény alatt Alexey Vasilchenko bombája akadt be a fehérvári ketrecbe. (6-2) A gól után felpörgött a Gyergyószentmiklós, azonban Kornakker útját állta a vendégek gólszerzési lehetőségeinek.  A továbbiakban nagyobb helyzet már nem adódott a mérkőzésen, így négyólos győzelmet aratott csapatunk hétfő este a Raktár utcában.