A hosszabbítás döntött

• 2019.03.01. 21:10
A Fehérvári Titánok hosszabbításban szenvedtek vereséget a negyeddöntő második mérkőzésén.

Újpesti TE
Duschek (Sila) - Benk, Brine, Csányi, Hebar, Huba, Kiss, Kiss-Rusk, Kocsis, Kovács A., Kovács S., Nagy, Nemes, Pokorny, Ropret, Stefishen, Szalma, Varga, Vincze
Gyenes (Szeles) Kiss P., Mihály, Lewis, Kiss R., Beukeboom, Szita, Bennett, Madácsi, Láday, Reiter, Balogh, Császár, Péter, Szabó B., Imre, Buzás, Mazzag, Hamvai, Vas, Sándor
Gólszerzők: Varga, Vincze, Kiss-Rusk, Ropret ill. Szabó B. (2), Madácsi
Kiállítások: 8 ill. 12 perc

Vendégkiállítással kezdődött a negyeddöntő második mérkőzése, viszont a Titánoknál túl sok játékos volt a jégen, így előnyben jöhetett az UTE, de hiába próbálkoztak a hazaiak, komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani a fórban. Kiegyenlített játékkal folytatódott a nyitó játékrész, ezt Lewis próbálkozása törte meg, ami kimaradt, majd Péter közeli lövését hárította Duschek. A 8. percig ismét a mezőnyjátéké volt a főszerep, ekkor viszont Lewis adta Szabó Bencének, aki a kékről a kapuba bombázott (0-1). Brine kínálta meg Gyenest szélről, kontrában Mihály lőtt távolról, de Duschek védett. A következő helyzet Beukeboom előtt adódott, ám gól nem született, ezután Mihály próbálkozott kétszer is, de nem tudta növelni csapata előnyét. A 17. percben az Újpest legeredményesebbje, Stefishen passzolt Varga Arnold elé, aki nem hibázott és középről vágta Gyenes kapujába a pakkot (1-1). A gól után is kapusunknak akadt több dolga, ismét Varga előtt adódott lehetőség, azonban ezúttal Gyenes a helyén volt. A harmad végéig komolyabb esemény már nem történt, így döntetlennel fordulhattak a felek a második etapra.
A középső játékrész Gyenes bravúrjaival indult, ezután Láday kínálta meg Duscheket távolról. Egy kapu előtti kavarodásban Bennett szerezhette volna meg a vezetést, de az újpesti hálóőr ekkor is védett. Az ezt követő percekben oda-vissza játékot folytattak a csapatok, inkább a védekező játékra fektették a hangsúlyt mindkét oldalon. A következő komolyabb lehetőség Bennett előtt adódott, egy kipattanóra csapott le, de nem sikerült bekotorni a korongot. A 29. perc elején Bennett és Madácsi Benedek indulhattak kettő az egy ellen, 18-asunk pedig épp jókor érkezett a passzra, megszerezve ezzel a vezető találatot (1-2). A gól után Nemes használt ki egy védelmi hibát, de Gyenes hárított, aztán pedig egy kapu előtti kavarodásból is kapusunk került ki győztesen. A 35. perc elején Mihályt akasztotta Rusk támadás közben, büntetőlövésre került a sor, de maradt az 1-2. Benk egyenlíthetett volna, Gyenes védett, a másik oldalon Lewis kínálta meg Duscheket, a kipattanót azonban Mihálynak nem sikerült értékesíteni. A 38. perc végén Benk passzolt a vendégkapu mögül Vincze Péternek, aki megszerezte az egyenlítő találatot (2-2). A gól után Lewist látták szabálytalannak a játékvezetők, másodszor jöhetett előnyben az Újpest, ám jól működött a fehérvári védelem, tehát döntetlennel mehettek az öltözőbe a csapatok.
Az áthúzódó kiállítás miatt hazai előnnyel indult a záró játékrész, de ezúttal sem tudta az Újpest kihasználni a fórt. Már öt az öt ellen Szalma próbálkozott Gyenesnél sikertelenül, ezután Vincze szabálytalankodott Mihállyal szemben, jöhetett az első fehérvári létszámfölény, ahol először Lewis próbálkozott távolról, majd Kiss Patrik szélről, ám nem sikerült megszerezni a vezetést. Már öt az öt ellen kiegyenlített játék jellemezte a harmadot, a 49. percben pedig Stefishen előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, ezt a fórt 30 másodperc alatt sikerült kihasználnia a Titánoknak, Szabó Bence duplázott (2-3). Egy kapu előtti kavarodást követően Kiss Roland kapott kisbüntetést akasztásért, Gyenes bravúrjaira volt szükség a hátrányban, ennek köszönhetően pedig maradt az egygólos vezetés. Egyenlő létszámnál Bennett növelhette volna a különbséget, majd az 55. percben Láday ült ki a büntetőpadra, jöhetett az újabb újpesti előny. Varga lőtt a kékről, ezután Vincze próbálkozása pattant ki Gyenesről, a hátvédek pedig jól dolgoztak, így nem tudták kihasználni a lilák az előnyt, öt az öt ellen viszont már eredményesek voltak, Jed Kiss-Rusk bombázott szemből a kapuba. (3-3) A harmad végét jelző dudaszóig csak kisebb helyzeteket alakítottak ki a csapatok, így hosszabbítás következett.

Az Erste Liga versenyszabályzata szerint a rájátszásban a hosszabbításban további harmadokat játszanak a felek az első gólig négy a négy ellen. A harmadik játékrész lefújását követően kisebb verekedés alakult ki Duschek kapujánál, aminek következtében Kiss Patrik és Stefishen kaptak egyaránt 2+2 perces büntetést. Gyenes bravúrjával indult a ráadás, miután egy kontrából szólózhatott Stefishen, majd egy buli után egy védelmi hibát kihasználva Anze Ropret döntötte el a mérkőzést, így a párharc állása a második mérkőzés után 2-0 az UTE javára (4-3).