A Hokiklub szerezte meg a pontokat

• 2019.12.28. 19:50
A Fehérvári Titánok kétgólos vereséget szenvedtek a Hokiklub Budapesttől hazai pályán.
Gangel, Varju, Bencze, Szabó
Szeles (Horváth D.) - Almási, Zion, Madácsi, Horváth M., Schartz, Nagy, Rétfalvi, Balogh, Vas, Erdély, Kovács, Yakimchuk, Buzás, Mangone, Dobmayer, Vincze, Kóger
Kiss (Gadácsi) - Lakatos, Pihlqvist, Satek, Szécsi, Szűcs, Berry-Lamontagna, Koski, Lévai, Lőczi, Manninen, Pápa, Linke, Petres, Reiter, Szappanos, Izsák, Albert, Bán, Marosi, Németh
Gólszerzők: Manninen (2), Petres illetve Zion
Kiállítások: 8 ill. 8 perc

Hazai támadással indult a HKB elleni találkozó, Almási korcsolyázott fel bal szélen, de nem tudta góllal befejezni az akciót. A Titánok keretéből összesen kilencen hiányoztak, Péter Andor és Kiss Roland első ízben szerepelt az EBEL-csapatban, illetve Gyenes Dávid és Szabó Bence is a Hydro Fehárvár AV19-ben lépett jégre. Colin Campbell, Dézsi Bence, Imre Patrik, Császár Hunor és Mihály Ákos játékára betegség miatt nem számíthatott Kiss Dávid, ellenben a juniorok közül lehetőséget kapott Rétfalvi Kristóf, Dobmayer Dominik, Kóger balázs és a szezonban először Danil Yakimchuk. A nyitó harmad első perceit oda-vissza játék jellemzte, ám csak kisebb helyzeteket tudtak kialakítani a felek. Az első komolyabb lehetőség a HKB új igazolása, Linke előtt kínálkozott, azonban Szeles magabiztosan hárította a távoli lövést. Nem sokkal ezután Almási szerezhetett volna vezetést, Kiss védett, a 9. percben pedig kiállítást ítéltek a játékvezetők vendégoldalon, előnyben jöhetett csapatunk, a fórban Kovács és Almási került közel a gólszerzéshez, de maradt a 0-0. A kiegészülést követően Vasnak kellett kiülni, ám jól mozogtak a Titánok négyfős egységei, így nem született találat. Már öt az öt ellen hazai fölény jellemezte a játékrészt, a vendégek ketrece azonban bevehetetlennek bizonyult. A 18. percben Zion előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, az eredmény viszont ekkor sem változott.
Vendéghelyzettel kezdődött a középső játékrész, Szűcs kínálta meg Szelest egy közeli lövéssel, kapusunk azonban a helyén volt, ahogy Berry-Lamontagna távoli próbálkozásánál is. A 24. percben Nagy előtt kínálkozott lehetőség, de elhibázta, majd Yakimchuk lőtt Kiss kapujára, a korong viszont kipattant a vasról. Nem sokkal ezután egy hazai védelmi hibát kihasználva Joona Manninen indult szólóban és góllal fejezte be az akciót (0-1). Meddő mezőnyjátékkal folytatódott a találkozó, a 34. percben Balogh és Nagy is egyenlíthettek volna, ám kontrában ismét a Hokiklub örülhetett, Petres Tivadar növelte kettőre a különbséget (0-2). A gól után is Szelesnek akadt több dolga, az utolsó percre vették át az irányítást a Titánok, találat azonban nem született, így kétgólos vendégvezetéssel várhatták a csapatok a záró harmadot.
A harmadik etap elején Balogh került közel a gólszerzéshez, Kiss védett, majd a 45. percben Vincze kapott passzt a kapu előtt Madácsitól, de ekkor is maradt a 0-2. Nem sokkal ezután egy késleltetett kiállítás alatt Szeles lekorcsolyázott, jött is az első hazai találat, Mitch Zion bombázott Kiss ketrecébe (1-2). A 47. percben Izsák kapott kisbüntetést testreütésért, ám az előnyben nem sikerült az egyenlítés. Nem sokáig folyhatott egyenlő létszámban a játék, Kovácsnak kellett kiülni, azonban jól működött a Titánok emberhátrányos védelme, így az eredmény nem változott. Az 52. percben páros büntetést ítéltek a játékvezetők, Dobmayer és Izsák előtt nyílt a két büntetőpad ajtaja, viszont a négy a négy elleni felállás egyik csapatnak sem kedvezett. Az 57. percben egy védelmi hibát kihasználva Joona Manninen szerzett korongot, szólóban indult és nem hibázott (1-3). A gól után Lakatos ült ki, Kiss Dávid pedig lehívta Szelest, de ekkor sem jött össze a gólszerzés, így az év utolsó hazai mérkőzésén a Hokiklub Budapest szerezte meg a három pontot.