A Ferencvárosé lett a három pont

• 2018.11.16. 21:20
A Fehérvári Titánok együttese alaposan megizzasztotta a listavezetőt, de végül a budapestiek szerezték meg a győzelmet.

2018.11.16 Péntek / 18:30
2:4
(0:0, 1:3, 1:1)
Nézőszám: 320
FTC-Telekom
Juhász, Halassy, Kedves, Pálkövi
Kornakker (Szeles) - Kiss P., Lewis, Mihály, Láday, Beukeboom, Balogh, Bennett, Madácsi, Szabó, Reiter, Mazzag, Császár, Hamvai, Vas, Kiss R., Vizi, Sándor
FTC-Telekom
Arany (Pleszkán) - Rantanen, Pozsár, Tóth A., Nagy, Rafaj, Jászai, Hegyi, Fotzgerald, Tóth Renátó, Pavuk, Tóth G., Roczanov, Tóth Richárd, Sarcia, Farkas, Lengyel, Boros, Hardi, Karmeniemi
Gólszerzők: Madácsi, Láday illetve Nagy (2), Fitzgerald, Pavuk
Kiállítások: 6 illetve 16 perc

Kiegyenlített játékkal kezdődött az újabb Erste Liga-rekordra törekvő Ferencváros elleni találkozó az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A csapatok a harmadik percig nem alakítottak ki nagyobb helyzeteket, ekkor Jászai távoli lövésével tesztelte Kornakkert, aki Gyenes Dávid sérülése miatt kapott újra szerepet a Fehérvári Titánok keretében. A másik oldalon Madácsi próbálkozott, de Arany védett. A listavezető percei következtek, majd egy gyors kontra végén Császár passzolt a kapu előtt Hamvainak, de felszedték az ütőjét, így kimaradt a lehetőség. Újra Aranynak kellett nyújtózkodnia, ezúttal egy Lewis-Kiss Patrik összjáték végén, a hatodik percben pedig Vas kínálta meg a vendégek hálóőrét egy kékvonalas lövéssel. Oda-vissza játék jellemezte a játékrész közepét, nagyobb helyzetekig azonban csak a Titánok jutottak, jól zárt Kornakker előtt a védelem, így hiába jutott be csapatunk harmadába a Ferencváros, próbálkozás már kevesebb akadt. A tizenharmadik percben aztán Beukeboomot látták szabálytalannak a játékvezetők, de hiába gyakorolt nagy nyomást csapatunk kapujára a zöld-fehér együttes, maradt a 0-0. A kiegészülés után fehérvári ütőkön járt a pakk, Hamvai egyéni akció után lőhetett jobbról, azonban Arany ezúttal is védett. Lewis és Mihály indulhattak kettő az egyben, de nem jött össze a gólszerzés, a másik oldalon pedig Pavuk ütközött a palánk mellett Ládayval, melynek nyomán jöhetett az első fehérvári fór. Arany bravúrjaira volt szükség a létszámfölény első percében, majd Beukeboom bombázott a kékről, ám Ládaynak nem sikerült bekotornia a kipattanót.

Jobban kezdte a középső harmadot a fiatal fehérvári alakulat, majd Szabó Bence kapott kétperces kiállítást sportszerűtlen magatartásért, így másodszor jöhetett előnyben a Fradi. Öt a négy ellen már betaláltak a vendégek, Nagy Gergő helyezett Kornakker lábai között a kapuba (0-1). Ment előre az egyenlítésért Kiss Dávid együttese, ám hiába tudtak többször veszélyeztetni a hazaiak, Arany kapuja továbbra is érintetlen maradt. A játékrész közepén egy védelmi hibát kihasználva Fitzgerald indulhatott el szólóban és nem is hibázott, két gólra növelve ezzel a Ferencváros előnyét (0-2). Kiss Roland szabálytalankodott, de ezúttal jól működött a hazai védelem. A kiegészülés után Nagy Gergő passzolt Tóth Adriánnak, csapatunk korábbi játékosa azonban csak a kapuvasat találta el, nem úgy a zöld-fehérek 16-osa, aki egy újabb szólót értékesített (0-3). Hamvai másolta le Tóth megmozdulását a másik oldalon, de ez is kimaradt, majd Láday szerzett korongot a semleges harmadban, Császár pedig egyedül korcsolyázhatott Arannyal szemben, jó volt viszont a ferencvárosi blokk. Egy perccel a harmad vége előtt megszületett a Titánok első találata, ekkor Szabó Bence passzolt Madácsi Benedeknek a kapu előtt, az első próbálkozás még kijött Aranyról, ám a duplázás már a hálóban landolt (1-3). A játékrész vége előtt Karmeniemi szabálytalankodott Mihállyal szemben, így a záró játékrészt előnyben kezdhették a kék-fehérek.

Az áthúzódó kiállításban előbb Kiss Patrik próbálkozott, majd Roczanov kapott kiállítást, így több, mint egy percig öt a három ellen támadhattak Ládayék. Újabb Arany-védések után megint 81-esünk került helyzetbe, de ez is kimaradt. A vendégek finn légiósa visszajöhetett, maradt a szimpla fór, ám nem sikerült feltörni a liga legjobb hátrányos védelmét. Már egyenlő létszámnál Madácsi tört kapura, közeli próbálkozását azonban nem sikerült góllal befejeznie. Maradtak támadásban a Titánok, Bennett hibázott ziccert, aztán Vizi lövése pattant fölé. A másik oldalon Hegyi kapáslövését védte magabiztosan Kornakker, a negyvenkilencedik percben pedig Nagy Gergő csengette meg a vasat. Kevés játékmegszakítás tarkította a záró játékrész közepét, a meddő próbálkozások ellenére maradt a magas tempó a mérkőzésen. Hat perccel a vége előtt Láday tette kapura a kékről a pakkot, Arany pedig olyan szerencsétlenül ért a korongba, hogy az saját kapujába pattant (2-3). A gól után még jobban felpörögtek a Titánok, Mazzag kapott remek passzt Császártól, ám egy újabb Arany-bravúrnak köszönhetően meg tudta őrizni egygólos előnyét a budapesti együttes. Kiss Dávid két perccel a játékrész vége előtt időt kért, majd Kornakker is lekorcsolyázott, de nem sikerült az egyenlítés. Harminc másodperc volt hátra a mérkőzésből, amikor egy kilőtt korongot Pavuk ért el előbb, üreskapus góljával pedig beállította a végeredményt (2-4).

Eldőlt tehát, hogy a Fehérvári Titánok sem tudták megállítani a tabellaelsőt, akik így sorozatban tizenkilencedik győzelmüket könyvelhették el, ám jár a taps a fiatal fehérvári csapatnak is, akik alaposan megizzasztották Fodor Szabolcs együttesét.