A Ferencváros szerezte meg a három pontot

• 2018.12.23. 19:49
Az FTC-Telekom együttese magabiztos játékkal szerezte meg a győzelmet Székesfehérváron.

Nagy, Kókai, Galsi, Árkovics
Kornakker (Gyenes) - Kiss P., Lewis, Péter, Láday, Beukeboom, Mihály, Bennett, Madácsi, Szabó, Reiter, Mazzag, Császár, Hamvai, Vas, Kiss R., Kovács, Almási, Buzás, Sándor, Imre
FTC-Telekom
Arany (Pleszkán) - Rantanen, Karmeniemi, Tóth A., Nagy, Walls, Perrier, Hegyi, Fitzgerald, Lengyel, Tóth Renátó, Tóth G., Roczanov, Tóth Richárd, Sarcia, Farkas, Pozsár, Boros, Switzer
Gólszerzők: Bennett ill. Nagy, Switzer, Karmeniemi, Perrier (2), Tóth A.
Kiállítások: 4 ill. 16 perc

Fehérvári támadással indult a Ferencváros elleni találkozó, Kiss Patrik szerezhette volna meg a vezetést már rögtön az első percben, Arany azonban védett. Tóth Gergő indult, és tette Nagy elé a pakkot, aki nem találta el Kornakker kapuját. Láday-Péter volt a korong útja, utóbbi lövését kellett a vendégek hálóőrének hárítani. Bennett fejezhette volna be szólóját góllal, majd a hazai harmadban Switzer próbálkozásait kellett Kornakkernek kétszer is védeni. Imre távoli lövése kipattant, a következő buli után pedig Reitert látták szabálytalannak a játékvezetők, így ferencvárosi emberelőny következett. A fórban a vendégek nyomás alá helyezték a fehérvári ketrecet, ami Nagy Gergő jóvoltából érett góllá (0-1). Öt az öt ellen is Kornakkernek akadt több dolga, ám kapusunk magabiztosan útját állta az érkező lövéseknek. A 13. percben Lewis egyenlíthetett volna, majd Szabó próbálkozott a kékről, de maradt a 0-1. A 16. percben Buzás került tiszta helyzetbe, ami kimaradt, ezután Császár adta Mazzag elé a pakkot, Arany viszont ezúttal is a helyén volt. Roczanovot küldték büntetőpadra a játékvezetők, jöhetett az első fehérvári előny. Le sem telt a kiállítás, amikor Nagy miatt nyílt a büntetőpad ajtaja, újabb öt a négy elleni perceket biztosítva a hazaiaknak. Hiába veszélyeztettek a Titánok az etap végén is, a vendégek védelme jól működött, így egygólos vendégelőnnyel fordulhattak a csapatok.
A középső játékrész a vendégek támadásaival kezdődött, Switzer és Tóth Gergő is megdolgoztatta Kornakkert. A következő hazai akciónál Sarcia gáncsolt, csapatunk pedig újra előnyben jöhetett. Péter első lövése kipattant a vasról, a következő pedig Arany lepkésében állt meg, így a fór kihasználatlan maradt. A kiegészülés után Brett Switzer szerzett korongot, az első próbálkozást Kornakker még hárítani tudta, a duplázást azonban már nem tudta megállítani (0-2). A 27. percben Farkas passzolt Lauri Karmenieminek, akinek lövése kapusunk mamutjai között csorgott át a gólvonalon (0-3). Hegyi akadályozott a hazai ketrec előtt, a Titánok pedig ismét fórban támadhattak. Kiss Patrik és Császár is betalálhatott volna az előny alatt, majd öt az öt ellen Buzás érkezett egy középre adott korongra, de szépíteni ekkor sem sikerült. Kiegyenlített játékkal folytatódott a találkozó, a 34. percben Mihály adta Bennettnek, aki szólóban vitte végig a pakkot és vágta Arany hálójába (1-3). Nem váratott magára sokat a Zöld Sasok válasza, a 37. percben Marcus Perrier szerzett korongot a vendégkapu előtt, lövésével szemben Kornakker pedig tehetetlennek bizonyult (1-4). A gól után Sarcia került büntetőpadra magas bottal való játékért, a kiállításból eltelt idő alatt azonban Kiss Dávid legénységének nem sikerült betalálni a vendégek ketrecébe.
A záró etap öt a négy ellen indult az áthúzódó kiállítás miatt, majd ismét jöhetett egy hazai emberelőny, ezúttal Walls kapott kisbüntetést gáncsolás miatt. Vas távoli lövésébe ért bele Mihály, a korong azonban elakadt Arany mamutjában, a további próbálkozásokat pedig megállította a vendégek védelme. Egyenlő létszámnál Kornakkert dolgoztatta meg a vendég alakulat, majd Madácsi lövését hárította Arany. A 46. percben Kovács került helyzetbe, de ő sem tudta csökkenteni a két gárda közötti különbséget. Fehérvári fórral folytatódott a mérkőzés, ám a speciális egységek próbálkozásait rendre fogta a Ferencváros hálóőre. Vendégfór következett, miután Kornakkert látták szabálytalannak a játékvezetők, a lehetőséget pedig ki is használták a zöld-fehérek, Fitzgerald passzából Tóth Adrián volt eredményes (1-5), majd az 52. percben Marcus Perrier kékvonalas bombája landolt Kornakker hálójában (1-6). Arany bravúrjaira volt szükség a fehérvári negyedik sor lövéseinél, de sem Kovács, sem Buzás nem tudott szépíteni. Az 57. perc elején Madácsit akasztották, ám ezt a fórt sem tudta kihasználni a kékmezes együttes. Az utolsó percben még Mihály próbálkozott távolról, Arany viszont hárított, így a Ferencváros elvitte a három pontot Székesfehérvárról.