A Dunaújváros nyerte a szezonnyitó összecsapást

• 2019.09.13. 21:20
A Fehérvári Titánok hatgólos vereséget szenvedtek a 2019/2020-as szezon első mérkőzésén.

Gangel, Rencz, Somos, Pálkövi
Gyenes (Szeles) - Mihály, Péter, Dézsi, Kiss, Horváth, Campbell, Császár, Madácsi, Imre, McCutcheon, Balogh, Almási, Nagy, Vas, Erdély, Vincze, Kovács, Buzás
Hughson (Pinczés B.) - Kovács, Vuorijarvi, Azari, Dansereau, Mazurek, Baker, Lendák, Silló, Somogyi B., Turcotte, Dósa, Hruby, Gulácsi, Pinczés O., Tamás, Ráduly, Wéninger, Gebei, Somogyi N., Subotic
Gólszerzők: Madácsi illetve Vuorijarvi (2), Silló (2), Mazurek, Baker, Somogyi B.
Kiállítások: 16 ill. 20 perc

Hazai támadással indult az első Erste Liga-összecsapás, Kiss próbálkozott, de kimaradt, kontrában Silló kínálta meg Gyenest, gól azonban nem született. A 3. percben megszerezte a Dunaújváros a vezetést, Dansereau adta hátra Nico Vuorijarvinak, aki távolról bombázott a fehérvári kapuba (0-1). A találat után Mihály egyenlíthetett volna, Hughson védett, majd Buzás, Vincze és Madácsi is lehetőséghez jutott, ám maradt a 0-1. Titán-mezőnyfölénnyel folytatódott az első játékrész, a vendégek védelmének köszönhetően azonban nem változott az eredmény. A harmad felénél a DAB vette át az irányítást, a nyomás pedig góllá is érett a 12. percben, Turcotte adta Silló Arnold elé, aki nem hibázott (0-2). Közepes tempójú oda-vissza játékot láthatott a továbbiakban az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, a vendégek jól őrizték az előnyt, az utolsó percekben Péter, Dézsi és Almási is csökkenthette volna a különbséget, de Hughson minden lövést védett, így kétgólos hazai vezetéssel fordultak a csapatok a következő játékrészre.
Péter közeli lövésével kezdődött a középső húsz perc, majd Kiss távoli próbálkozásánál kellett Hughsonnak védeni. A 24. percben Azari dolgoztatta meg Gyenest, kapusunk azonban a helyén volt, ezután ismét a mezőnyjátéké volt a főszerep. Nem sokkal később Sillót látták szabálytalannak a játékvezetők, jöhetett az első emberelőny, nem is kellett sokáig várni a találatra, Campbell adta Madácsi Benedeknek, aki egyre csökkentette a különbséget (1-2). A gól után Péter és Mihály indultak, utóbbi lövését azonban hárította Hughson, majd Subotic kapott kisbüntetést, ám egy perccel később Mihálynak is ki kellett ülni. A DAB kiegészülése után Gyenes bravúrjait láthatta a közönség, ezt követően ismét vendégoldalon nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal Hruby előtt, a felállás azonban a Dunaújvárosnak kedvezett, Nico Vuorijarvi növelte megint kettőre az előnyt (1-3). A 38. percben Campbell szabálytalankodott, létszámfölényben jöhetett a fehérmezes együttes, a fehérvári hátrányos egységek viszont jól működtek, a kiegészülés után pedig Bakernek kellett kiülni, a harmad végéig azonban nem született gól, így hazai fórban kezdődött a záró etap.
A harmadik harmad elején, hiába játszottak emberelőnyben a Titánok, a Dunaújváros volt eredményes, Daid Mazurek lőtt Gyenes kapujába (1-4). A gól után Nagy előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, a fórban pedig tovább növelte előnyét a vendég alakulat, Turcotte passzát Grant Baker értékesítette (1-5). Páros kiállítást ítéltek a játékvezetők, Azarinak és Nagynak kellett kiülni, majd ismét mindkét oldalon nyílt a büntetőpadok ajtaja, a négy a négy elleni felállás pedig a vendégek számára bizonyult előnyösnek, Somogyi Balázs volt eredményes (1-6). Nagy és Dósa akaszkodtak össze a játékrész felénél, minkettőjük kettő plusz kettő percet kapott és még le sem telt a kiállítás, Pétert látták szabálytalannak a játékvezetők. A fórban még nem, a kiegészülés pillanatában azonban már eredményes volt a DAB, Silló Arnold talált be (1-7). Az 59. percben Pinczésnek kellett kiülni, majd Mazurek is csatlakozott hozzá, de öt a három ellen sem született hazai gól, így a szezon első mérkőzését a Dunaújváros nyerte.