Timár, Kókai, Sipos, Molnár
DEAC
Hetényi Z. (Gönczi) - Antal, Berta, Erdei, Hári, Hetényi P., Izacky, Kovács, Kuleshov, Markov, Márton, Molnár, Németh, Salló, Silló, Turcotte, Vincze, Vuorijarvi, Kozma, Novotny, Rácz
Gyenes (Horváth D.) Kiss P., Lewis, Mihály, Kiss R., Beukeboom, Mazzag, Bennett, Péter, Sándor, Reiter, Buzás, Császár, Hamvai, Vas, Szabó B., Kovács, Almási, Dézsi, Imre, Erdély
Gólszerzők: Vuorijarvi, Izacky (2), Hetényi P., Turcotte ill. Császár, Kiss P., Buzás.
Kiállítások: 12 ill. 14 perc

Kiegyenlített játékkal indult a 2018-as év utolsó Erste Liga találkozója, melyen Láday Tamás és Madácsi Benedek betegség miatt nem léptek jégre. Az első játékrész hetedik percéig oda-vissza játékot folytattak a felek, csak kisebb helyzetek kialakításáig jutottak mind a két oldalon. Ekkor Mihály kapott kisbüntetést gáncsolásért, így fórban támadhatott a Debrecen, a második buli után pedig ki is használták azt, Turcotte adta be Nico Vuorijarvinak, aki a találattal megszerezte a vezetést (1-0). A gólt követően vendégtámadások következtek, nyomás alá helyezték a Titánok Hetényi kapuját, azonban az egyenlítés nem sikerült. Továbbra is Kiss Dávid alakulata volt mezőnyfölényben, Sándor és Beukeboom távolról próbálkozott, Bennett pedig közelről vehette volna be Hetényi kapuját. A 18. perc végén Vinczét küldték ki a játékvezetők egy szabálytalanság után, jöhetett az első fehérvári létszámfölény, kihasználni viszont nem sikerült azt, így egygólos hazai előnnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.

A második játékrész elején Hamvai, Kiss Roland és Császár Hunor indulhatott három a kettő ellen, utóbbi pedig Hetényi hálójába vágta a korongot (1-1). Rögtön jött a válasz hazai oldalon, Jacub Izacky fejezett be egy szólót góllal (2-1). A 27. percben Vas került büntetőpadra gáncsolásért, így újra előnyben jöhetett a Debrecen. Ezúttal jól működtek a hátrányos egységek a Titánoknál, már öt az öt ellen pedig a két legeredményesebb fehérvári játékos, Lewis és Kiss Patrik összjátéka után 81-esünk szerezte meg az egyenlítő találatot (2-2). Az indulatoké volt a főszerep a következő percekben, páros büntetést kapott Kovács és Mihály, a négy a négy elleni játék azonban egyik csapatnak sem kedvezett. A kiegészülés után Császár előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, támadónkat durva játékért küldte ki a Timár-Kókai bírópáros, de a Debrecen nem tudta kihasználni a fórt. Ismét mind a két oldalon büntetés következett, ezúttal Markov és Kiss Roland ült ki, gól viszont nem született, maradt a döntetlen. A 38. percben egy buli után Jakub Izacky szerzett korongot, góljával pedig ismét megszerezte a vezetést a Debrecen számára (3-2). A találat után komolyabb esemény nem történt, változatlan eredménnyel fordulhattak a felek a harmadik harmadra.

A záró játékrész elején emberelőnybe került csapatunk, kihasználni azonban nem sikerült azt, maradt a 3-2. A kiegészülés után oda-vissza játékot folytattak a felek, nagyobb helyzet kialakítására egyik oldalon sem akadt példa. A 49. percben ismét emberelőnyös lehetőséghez jutottak a Titánok, de ezúttal sem született gól a fórban. Hazai támadásokkal folytatódott a találkozó, többször is növelhette volna a Debrecen a különbséget, végül az 56. percben Izacky passzolt Hetényi Péter elé, aki megszerezte csapata negyedik találatát (4-2). A gól után Berta kapott kisbüntetést akadályozás miatt, Kiss Dávid pedig lehozta kapusát, hat a négy ellen jöhetett a Fehérvár, a felállás azonban a hazaiaknak kedvezett, az Erste Liga pontlistáját vezető Hugo Turcotte üreskapus találatával háromra növelte az előnyt (5-2). 2 perccel a végső dudaszó előtt Hamvai adta a pakkot Buzás Arnoldnak, aki az akció végén szépíteni tudott (5-3). Beukeboom kapott kisbüntetést fogásért, majd Szabó miatt is nyílt a büntetőpad ajtaja, gól azonban nem született, így a Debrecen 5-3-as végeredménnyel otthon tartotta a három pontot.