A Csíkszeredához került a három pont

• 2018.11.18. 20:01
Csapatunk végig meccsben maradt a második helyezett Sport Club Csíkszeredával szemben, így továbbra sem sikerült megtörni nyeretlenségi sorozatukat.

2018.11.18 Vasárnap / 17:30
2:4
(0:1, 0:1, 2:2)
Nézőszám: 450
SC Csíkszereda
Kókai, Pálkövi, Kedves, Sindel
Kornakker (Szeles) - Kiss P., Lewis, Mihály, Láday, Beukeboom, Szita, Bennett, Madácsi, Szabó, Reiter, Mazzag, Császár, Hamvai, Vas, Kiss R., Vizi, Sándor
Lundström (Onodi) - Antal, Becze, Bíró T., Casaneau, Egyed, Farkas, Flinta, Fodor, Gecse, Györfy, Horváth, Mikhnov, Panov, Papp, Részegh, Rokaly N., Salló, Shulakov, Taratukhin, Valchar
Gólszerzők: Madácsi, Bennett ill. Valchar (3), Papp
Kiállítások: 4 ill. 18 perc

Nagy iramban indult a találkozó, és az első cserében már rögtön Részegh lövése jelentett nagy veszélyt a fehérvári kapura, a hazaiaktól pedig Császár passza után Hamvai lőhetett. Györfy szabálytalansága után már előnyben jöhettek a Titánok, de a szeredai hátrányos egységek jól mozogtak. Shulakov távoli próbálkozásánál védett Kornakker, majd Beukeboom a kék vonalról dolgoztatta meg Lundtrömöt. Császár is kisbüntetést kapott, így vendég létszámfölény következett, amit ki is használtak, amikor Radim Valchar Kornakker lábai között juttatta át a korongot a gólvonalon. (0-1) A találat után Madácsi bal szélről kísérelte meg bevenni a hazai kaput, majd Kiss Patrik cseleit követően is hárított a fehérmezes hálóőr. A 12. percben Panov lövésénél a jobb alsóból tolta ki a pakkot a Kornakker, míg Mikhnov lehetősége után egy spárgával mentett, így továbbra sem nőtt a székely alakulat előnye. A mérkőzés utolsó perceire felpörgött Kiss Dávid legénysége, és Mihály, Szita, illetve Szabó Bence is helyzeteket alakítottak ki, ám ezek kimaradtak, tehát egygólos csíkszeredai vezetéssel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A második etapban is folytatódott a gyors tempó, oda-vissza játék folyt, a legnagyobb lehetőség Madácsi és Valchar előtt kínálkozott, ám az eredmény nem változott. A következő percek fehérvári támadások jegyében teltek, Reiter és Sándor távolról célozta meg a vendég ketrecet, majd a mezőnyjátéké lett a főszerep, amit Mihály tört meg, de Lundström ezúttal is jobbnak bizonyult. A 27. percben Mikhnov csak a kapuvasig jutott, és Reiter sem tudott egalizálni a másik oldalon. A játékrész második felében Bennett és Szita összjátéka bizonyult veszélyesnek, a következő támadásban pedig Madácsi, Láday és Bennett volt a korong útja, azonban ezúttal sem sikerült betalálniuk. Csíkszeredai részről ismét Mikhnov jutott el helyzetig, de a kapu előtti keveredésből Kornakker került ki győztesen, azonban egy perccel a harmad vége előtt Radim Valchar végül átkotorta a játékszert a gólvonalon, így 0-2-es eredménnyel ért véget a második játékrész.

Az utolsó harmad első helyzete Mikhnov és Becze nevéhez fűződik, mégis Szita indulhatott meg kontrában, a kipattanót pedig Madácsi Benedek értékesítette (1-2). Bíró kapott 2+10 percet palánkra lökésért, az előny végén Kiss Patrik távoli lövésébe Mark Bennett ért bele jól, ezzel egyenlítettek a Titánok. (2-2) A gól után sportszerűtlen magatartásért Részegh is kisbüntetésben részesült, így továbbra is öt a négy ellen folyt a játék, ez a fór viszont meddőnek bizonyult. Szabó Bencét is büntetőpadra küldték, így a Sport Club Csíkszereda került létszámfölénybe, amit Papp Szabolcs használt ki, ezzel újra vezetést szereztek a vendégek. (2-3) A harmad közepén Sándor bombáját blokkolták, majd Bennett előtt kínálkozott lehetőség, de elhibázta. A következő fehérvári helyzet is Sándor nevéhez fűződik, Madácsi csapott le a kapus mamutjáról kiérkező korongra, ám nem sikerült ismét egyenlíteni. Tarathukin szabálytalanságát követően újra a Titánok voltak előnyben, de a vendégek védelmében elakadtak a hazai próbálkozások. Az utolsó percre lekorcsolyázott Kornakker, csapatunk végig próbálkozott, viszont Szita csak egy kapuvasig jutott, az üres kapuba pedig Radim Valchar juttatta be a játékszert, így bár Kiss Dávid gárdája kiválóan helyt állt, végül 2-4-re alulmaradt erdélyi ellenfelével szemben.