A Csíkszereda érkezik a Raktár utcába

• 2022.01.26. 12:01

Legutóbb komolyan megszenvedett ellenünk a győzelemért következő ellenfelünk.

Csütörtökön 18:40-kor a Sport Club Csíkszereda ellen folytatják a Titánok az Erste Ligát. A meccset élőben közvetíti az Erste Liga TV.

Legutóbbi találkozásunkkor komoly erőbedobásra késztettük a jobb erőkből álló szeredai csapatot. Már 2:4-re is vezettünk, amikor elkezdtek záporozni a kiállítások a mi oldalunkon, ami segített a hazai csapatnak visszajönni a meccsbe és a vezetést is átvenni. Az első harmadban 2:2, a másodikban 5:5 volt az állás, de a harmadik játékrészt 3:1-re nyerte ellenfelünk, 8:6-ra győzve. Nálunk Ambrus Csongor duplázott, mellette Mayer, Jábor, Dudkin és Keceli-Mészáros volt eredményes.

A csíkiak 13 pontos előnnyel vezetik a tabellát az egy meccsel kevesebbet játszó UTE és a három mérkőzéses hátrányban lévő Gyergyó előtt. Ellenfelünk 35 találkozóból 25 alkalommal nyert rendes játékidőben, háromszor hosszabbítás után, illetve 4 alkalommal hagyta el vesztesen a jeget rendes játékidő után és háromszor hosszabbítás után. Az Erste Ligában legutóbb december 10-én veszítettek az Újpest ellen, azóta tíz meccses győzelmi szériában vannak. A román bajnokságban becsúszott két vereség december közepén, a CSM Galati és a Fenestela tudta megverni őket. A liga kanadai táblázatát Evegnii Skachkov vezeti, 32 találkozón 56 ponttal.

A Titánok is jó szériában várhatja a holnapi találkozót. Egymás után két győztes találkozón vannak túl fiataljaink. Múlt hét pénteken a MAC ellen magabiztos első harmadnak köszönhetően 6:4-re győztünk, majd hétfőn a megyei rangadón újabb jó teljesítménnyel 4:0-ra leléptük a nagy rivális Dunaújvárost és öt ponttal elhúztunk a tabella utolsó helyéről. Mindkét találkozón akadtak kiemelkedő teljesítmények, Jacob Lundin mindkétszer betalált például, de Ambrus Csongor DAB elleni duplája és Dimitrii Dudkin 4 pontja előtt is le a kalappal.

A belépés holnap is ingyenes, ahogyan az egész szezonban, csupán érvényes védettségi- és személyi igazolvány bemutatása szükséges! Gyertek minél többet és szurkoljatok a Titánoknak!